Junioři proti Přerovu vyšli gólově naprázdno + FOTO

Juniory po dvou vydařených zápasech čekal další soupeř, tentokrát Přerov. Zlín vůbec nepředváděl špatnou hru, hrál více než vyrovnanou partii, ale Zubři dokázali skórovat jako první. V první třetině se v oslabení prosadil Martin Borot, jenž otevřel skóre duelu. Poté se ještě Přerovu podařilo přidat dvě branky a Beranům se v koncovce nevedlo. Nádstavbové prodloužení a nájezdy se zlínským juniorům také nevyšlo. Prohra Zlín odsunula z první pozice až na čtvrtou.
5.kolo, pá 21.9.2018, PSG aréna
Zlín
Přerov
0:3
(0:1, 0:0, 0:2 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Borot, 46. Hradil (Zmeškal), 47. Borot, rozh. náj. Zmeškal. Rozhodčí: Antonín – Hübl, Maloušek. Vyloučení: 9:6. V oslabení: 0:3. Využití: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:3.

Huf – Janošek, Bednařík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Pröschl, Weintritt, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Moučka, Vlček – Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Wolf, Zmeškal, Šimanský, Kylnar, Tarnoczy.

V úvodu zápasu se naskytla slibná šance pro Ryšavého. Indrák mu nahrál ideálně do jízdy, Huf se ale překonat nenechal. Na druhé straně zahrozil Václavek, jehož snažení skončilo u pravé tyče. Zubři se ujali vedení v 15. minutě. Domácí obrana se ve vlastní přesilovce dopustila velké minely. Za tu ji potrestal Martin Borot, který při protiútoku zakončil přesně mezi gólmanovy betony. Další branky mohli přidat Hradil s Kylnarem, jenže neuspěli. Šimonů se zase necelé půl minuty před sirénou vyznamenal proti Fajkusovi.

Ve 25. minutě pálil z pravého kruhu Indrák a rozezvonil tyč zlínské klece. Beranům pořádně zatápěl i agilní Kylnar, ze vzájemného souboje nicméně pokaždé vyšel vítězně Huf. Po uplynutí prvních pěti minut třetí části zneškodnil Šimonů Václavkův pokus z první a zanedlouho se podruhé měnilo skóre. Přerov znovu udeřil v početní nevýhodě, když Zmeškal hbitě předal puk Adamu Hradilovi a ten zavěsil pod břevno.

Prakticky záhy se Hanáci radovali potřetí. Pomyslný týmový hattrick v oslabení dokonal po soupeřově zaváhání Martin Borot. Hufovi stejně jako v prvním dějství nasadil jesličky. Zlínští skórovat vůbec nedokázali, výborně chytající Šimonů až do konce 60. minuty udržel nulu. Zubři ukořistili i čtvrtý bod z nadstavby. V samostatných nájezdech o tom rozhodl Lukáš Zmeškal.

Ohlasy trenérů

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): "Bez gólu se opravdu vyhrát nedá. Předvedli jsme zatím náš nejhorší výkon v soutěži. Šance, které jsme mu nabídli ve vlastních přesilovkách, dokázal soupeř využít. Tím utkání rozhodl."

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): "Týmový výkon a duch rozhodly o tom, že jsme byli důslednější. Také jsme díky těmto věcem táhli za jeden provaz a soupeře nepouštěli do nějakých vyložených možností. Vyvarovali jsme se osobních chyb, před celým mužstvem musím smeknout. Co jsme si naordinovali, kluci plnili do detailu, což byl základ úspěchu. Skvěle nás znovu vzadu podpořil brankář Šimonů."

Fotogalerie