Hokejisté PSG Zlín udolali Mladou Boleslav v samostatných nájezdech

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 30. kola Tipsport extraligy nad týmem BK Mladá Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech. Zlínští hokejisté třikrát vedli, ale Středočeši vždy srovnali krok. Berani před rekordní návštěvou sezony na ZS Luďka Čajky vedli již na začátku 3. minuty, když po osmi vteřinách využili přesilovou hru. Bruslaři rychle odpověděli i na druhou branku kapitána Ondřeje Veselého. Tým PSG Zlín strhli potřetí vedení na svou stranu ještě ve druhé třetině, nicméně Boleslav srovnala tři minuty před třetí sirénou. Bonusový bod nakonec urvali svěřenci Rostislava Vlacha v nájezdech. Branky zaznamenali Ondřej Veselý 2, Roberts Bukarts a rozhodující nájezd proměnil Petr Holík. Před utkáním obdržela manželka zlínského odchovance Jaroslava Otevřela, který je po vážném úrazu z roku 1996 ochrnutý, šek z charitativního golfového turnaje pořádaného hráčskou asociací z rukou jejího předsedy Marka Černoška. Berani se výhrou za dva body posunuli na jedenácté místo v tabulce, v pondělí 28. prosince hrají na ledě Chomutova.
30.kolo, so 26.12.2015, ZS Luďka Čajky, Zlín
Zlín
Ml.Boleslav
4:3sn
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. min Bukarts (P. Holík, Žižka), 25. O. Veselý (Matějíček, Roman Vlach), 34. O. Veselý (Čachotský, Roman Vlach), rozhodující nájezd P. Holík - 8. Musil (Lenc), 27. Klepiš (Trončinský, Klimenta), 57. Pacovský (Bárta, Trončinský). Rozhodčí: R. Čech, Hejduk - Bryška, Lukš. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:0. V oslabení: bez. Diváci: 6 036. Střely na branku: 35:32. Zblokované střely: 12:14. Hity: 15:5. Vhazování: 43/80 (54%) - 37/80 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Štůrala - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Fořt, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Rittich - Voráček, Stříteský, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík - Klimenta, Klepiš, Hyka - Pacovský, Urban, Jarůšek - Lenc, Musil, Bárta - L. Pabiška, R. Hruška, Kubica - od 34. min navíc Ďurač. Trenéři: F. Výborný, M. Jelínek.

Podrobnosti k utkání a on-line reportáž najdete zde: http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-12-26/id/153243

Samostatné nájezdy - I. série: P. Holík +, Pacovský -, II. série: Bukarts +, Jarůšek -.

Nejlepší hráči utkání: Petr Holík - Richard Jarůšek.

Nejlepší tři hráči podle www.hokej.zlin.cz: David Rittich, Ondřej Veselý, Petr Holík.

Ohlasy trenérů

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Mladá Boleslav nám dělala po dvě třetiny svým projevem problémy. Chystali jsme se na jejich jednoduchý hokej, mají nahrané nějaké body, jsou v tabulce nad námi a hrají uvolněně. Pomohly nám přesilovky, protože jsme v nich dali skoro všechny góly. Důležité bylo, že jsme šli vždy do vedení. Ve třetí třetině jsme se trochu zatáhli, nechali jsme soupeře tvořit, ale hlídali jsme poté to. Bohužel před koncem jsme udělali velkou chybu a soupeř trestal. Za dva body jsme rádi, ale když vedete pár minut před koncem o gól, tak to zamrzí."

Marian Jelínek (trenér BK Mladá Boleslav): "Jeli jsme do Zlína s cílem urvat nějaký bod, což se nám podařilo. Cítíme ale takovou pachuť, neboť jsme promarniliv prodloužení velkou šanci, a to přesilovku čtyři na tři. V celém průběhu zápasu jsme nepodali špatný výkon, bojovali jsme. Propadli jsme v jedné činnosti, a to v přesilových hrách. Ať už z pozice útočícího nebo bránícího mužstva. Dostali jsme tři góly, ačkoliv byl jeden těsně po vypršení. Hokejový Pán bůh nám v prodloužení ukázal, že nezapomíná a soupeř zaslouženě získal druhý bod. Celkově jsme se získaným bodem ze Zlína spokojeni."

Fotogalerie