Dorostenci na úvod skupiny o play off padli s Havlíčkovým Brodem

Dorost nastoupil do zápasu s Havlíčkovým Brodem v roli favorita, ale tu nakonec nepotvrdil. Domácí se totiž dostali do dvoubrankového vedení, které sice Berani dokázali smazat, ale na další dvě branky už nedokázali dostatečně reagovat. Snížení sice našli, ale vyrovnávací gól už nestihli vsítit.
19.kolo, čt 28.11.2019, Zimní stadion Kotlina
Havlíčkův Brod
Zlín
4:3
(1:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Dymák, 22. Bačkovský (Holenda), 37. T. Krejčí (Zych, Dymák), 59. T. Krejčí (Zych, Rauš) – 23. Ševčík (Jecho, Mojžíš), 31. Jecho (Mojžíš, Čapka), 59. Burian (Hoferek, Tomeček). Rozhodčí: Čuňočka – Krejčí, Viskot. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

Kubík – Jakubec, Besmák, Zych, Kuchta, Číhal, Kutlvašr, Doležal – Dymák, Rauš, Janko, Holenda, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Hrdlička, Kravec, Prášek.

Synek – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek, Kráčalík – Broža, Tomeček, Ševčík, Gerych, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Laciga, Jecho, Lavička

Úvodní utkání nadstavbové části ELIOD Extraligy dorostu mělo pomalejší rozjezd. S postupujícím časem však nervozita opadala a byli to zlínští dorostenci, kdo měl z utkání víc. Mezi tyčemi však sebejistě úřadoval David Kubík. Největší šanci měli Berani při vlastním oslabení, kdy Michal Tomeček využil chyby obránce a sám ujížděl na bránu. Kličkou si roztáhl gólmana, trefil ale jenom tyč. Jako první tak skórovali Bruslaři. Tři minuty před koncem třetiny se po levé straně natlačil před bránícího hráče Filip Dymák a kličkou do bekhendu překonal Tobiáše Synka. Hosté si ještě v závěru vytvořili tlak, který se domácím podařilo přečkat.

Hned zkraje druhé třetiny zavládla v Kotlině radost. Bruslaři totiž odskočili na dvoubrankové vedení. Tadeáš Holenda v situaci dva na dva nahrál Michaelu Bačkovskému. Ten byl zle tísněn obráncem, zkusil však vystřelit. Pokus překvapivě skončil mezi betony gólmana hostů. Jen o necelou minutu a půl později Berani v přesilové hře snížili. Adam Jecho našel najíždějícího si Tomáše Ševčíka, který střelou k pravé tyči překonal Davida Kubíka. Následně měli havlíčkobrodští hokejisté při své přesilovce několik šancí znovu své vedení navýšit, to jim ale svými zákroky nepovolil Tobiáš Synek.

Minutu po polovině zápasu Zlín v další početní výhodě vyrovnal. Střelu Adama Čapka od modré čáry vyrazil Kubík jen před sebe. K volnému kotouči se dostal Tomáš Mojžíš, který ještě vylepšil pozici Adamu Jechovi, jenž zasunul kotouč do brány domácích. Následně se hra přitvrdila. K vidění byla nejenom spousta hitů, ale i další fauly. Jeden z nich Bruslaři využili. Tomáš Krejčí šikovně tečoval střelu Martina Zycha, a vrátil tak vedení na hokejky domácích.

Ve třetí periodě se hosté snažili znovu vyrovnat. Jejich úsilí však kazila dobře pracující obrana Havlíčkova Brodu. Jedinou větší šanci Jana Hofereka zlikvidoval pohotovým zákrokem Tuček. Závěr utkání nabídl velké drama. Necelé dvě minuty před koncem se Bruslaři znovu ujali dvoubrankového vedení. Těsně po skončení přesilovky vypálil od modré čáry Martin Zych. Stejně jako při předchozí brance jeho střelu tečoval za Synkova záda Tomáš Krejčí. Jenomže o pouhých jedenáct sekund později využili Berani nepozornosti domácích. Naději na zisk bodů vrátil hostům přesnou střelou Adam Burian. Zlín se ještě se šesti hráči v poli pokusil srovnat. Bruslaři však odolali závěrečnému náporu, a získali tak tři důležité body do bojů o play off.

Ohlasy trenérů

Tomáš Hart (asistent trenéra, BK Havlíčkův Brod): Teď ke konci to byly zbytečné nervy. My jsme ale hráli celý zápas dobře. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Dali jsme góly, pak nám to vyrovnali na 2:2. Z toho jsme pak byli trochu přešlí. Pak jsme se vrátili ke své hře. Hráli jsme dobře a kluci si to vítězství zasloužili. Gratuluji jim k vítězství.

Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Utkání bylo velmi živé, když se hodně bruslilo. Nechytli jsme začátek zápasu, když byl Havlíčkův Brod aktivnější. Soupeř měl lepší pohyb. Hru potom ovlivnilo několik vyloučení. Nám se podařilo v přesilových hrách srovnat krok s domácími. Rozhodující moment utkání byla branka na 3:2. Havlíčkův Brod byl velmi houževnatý. Myslím si, že zápas měl určitou kvalitu. Poděkování patří klukům, kteří bojovali až do konce. Na druhou stranu každý z nich musí začít u sebe, jelikož ve hře byly menší chyby. Jsme rádi, že máme srovnání s českými kluby.