Junioři zdolali i Chomutov a ze severu Čech se vrací s pěti body

Juniorka po Litvínova zdolala také Chomutov, ale proti tomu to měla o dost složitější. S Piráty šli sice mladí Berani do vedení, ale domácí vývoj zápasů otočili, takže zápas nakonec do prodloužení dotáhli ševci. V overtimu branku nepadla, takže na řadu musely přijít samostatné nájezdy, které rozhodl hned v první sérii Sebastian Fajkus.
34.kolo, so 11.1.2020, ROCKNET ARÉNA
Chomutov
Zlín
4:5sn
(2:2, 2:1, 0:1 - 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Dospěl, 17. Pech (Švec, Ludvík), 32. Popelka (Švec, Ferbas), 39. Berčík (Janeček, Dospěl) – 4. Dobiáš (Fajkus, Lekeš), 8. Handl (Weintritt), 34. Lekeš (Dobiáš), 50. Fajkus (Lekeš, Dobiáš), rozh. náj. Fajkus Rozhodčí: Hucl – Kokrment, Tichý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 49:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

Běhula – Pöschl, Petrásek, Ludvík, Ferbas, Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Popelka, Berčík, Janeček, Svoboda T., Lobodowski, Kulich, Pech.

Hamrla – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Bednařík, Mikulík, Pavlas – Handl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Frömel, Chludil

Úvod utkání patřil hostům ze Zlína. Handl nejprve v úniku trefil horní tyč, o minutu později už se ale Zlínští radovali. Domácí obrana trochu zaspala, kotouč se dostal k Vojtěchu Dobiášovi, který poslal Berany do vedení – 0:1. Na tento gól ale Piráti velmi rychle zareagovali, i když s notnou dávkou štěstí. Luboš Dospěl byl už takřka v nulovém úhlu, ale jeho střela překvapila brankáře Hamrlu a kotouč propadl do sítě – 1:1.

Hned vzápětí hráli hosté přesilovku, ve které sice měli jednu dobrou šanci, ale gól nevstřelili. Prakticky s náskokem vyloučeného ševce na led se ale prosadili. Weintritt vyslal dobrou střelu, kterou Běhula sice vyrazil betonem, ale pouze na hůl zcela volného Dana Handla, který domácího lapače překonal – 1:2.

Prakticky ta samá situace se odehrála i na druhé straně. Vyloučený Podešva naskočil na led a ještě ani nestihl dojet do pásma, když Piráti vyrovnali. Ve skrumáži těl před bránou se nejlépe zorientoval Patrick Pech, který přehodil ležícího Hamrlu a zařídil tak srovnání skóre – 2:2. Po první třetině byl tak stav vyrovnaný.

Na začátku druhé části měli domácí velikou šanci k tomu, aby se ujali vedení. Nejprve fauloval Dobiáš v útočném pásmu, o čtyřicet vteřin později pak nešťastně fauloval také hostující brankář Hamrla. Piráti tak měli přes minutu dvojnásobnou přesilovku, se kterou ale naložili prachbídně a kromě jednoho závaru před brankou se k žádné šanci nedostali.

V polovině utkání se ale již Piráti radovali. Individuální akcí se blýskl Adam Popelka, který efektní stahovačkou obehrál obránce a z mezikruží prostřelil hostujícího brankáře – 3:2. Tento stav ale opět nevydržel příliš dlouho. Ve čtyřiatřicáté minutě ujeli Dobiáš s Davidem Lekešem, který dostal ideální přihrávku a v jednoduché pozici skóroval – 3:3.

Vyrovnaný stav ale tentokrát do přestávky nevydržel. Minutu a čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny byla opět skrumáž těl před Hamrlou, ve které se nejlépe zorientoval Martin Berčík a poslal Piráty do vedení – 3:4. Na tomto stavu nic nezměnila ani nastřelená tyč Pecha.

Na počátku závěrečné periody hráli hosté zkrácenou přesilovou hru čtyř proti třem a blízko vyrovnání byl Luža, který viděl místo mezi betonem a tyčkou, ale domácí brankář se stihl přesunout. O dvě minuty později ujel pirátské obraně Frömel, ale mezi betony Běhuly se mu nepodařilo skórovat.

Ještě blíže k vyrovnání byl Zlín v šestačtyřicáté minutě. Po střele z kruhu propadl Běhulovi kotouč a mířil za brankovou čáru, ale vzápětí ho domácí brankář zalehl a zabránil tak vstřelení čtvrtého gólu. V polovině poslední třetiny se ale hosté již dočkali. Sebastian Fajkus proskočil mezi dvěma obránci a jel sám na Běhulu. Po bekhendové kličce pak zasunul kotouč mezi betony – 4:4.

Ve zbytku třetiny měli ke skórování blíže Piráti, ale ani Berčík ani Popelka nedokázali přidat pátou branku. Utkání tak dospělo do prodloužení. To se hrálo velmi opatrně, jelikož byl ve hře bonusový bod a týmy nechtěly chybovat. Nakonec se ani v nastavených pěti minutách nic nestalo a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Jako jediný úspěšný střelec se předvedl Sebastian Fajkus, který tak zajistil Beranům bonusový bod – 4:5.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Další vyrovnaný zápas, z našeho pohledu koukatelný jako včera. Nemáme dva zápasy za sebou stejnou sestavu, ale s tím už bohužel musíme počítat. Připravili jsme se, měli jsme 15 hráčů do hry. Kluci se k tomu postavili slušně, i ti noví, co nemají tolik odehráno. Myslím, že jsme se Zlínem odehráli rovnocennou partii, možná jsme měli v určitých fázích více ze hry. Prostě království za střelce. Dnes jsme nebrali všechny body jenom kvůli koncovce a určitý nezkušenosti kluků vzadu. Musíme pracovat dál, být trpěliví, dávat tomu to, co se dávat má.

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): Po včerejším dobrém zápase v Litvínově jsme navázali dobrým výkonem. Jednak opět dobře zachytal gólman, domácí jsme pak aktivní hrou dokázali udržet při zdi a v nájezdech nám stačil jen jeden gól.

×
Odehrané   | Jun.
HC Slavia Praha
PSG Berani Zlín