Junioři schytali na ledě Liberce debakl

Junioři nedokázali bodovat ani ve třetím utkání v řadě. Proti Liberci prohrávali již až samotného začátku, domácí navíc v polovině zápasu zvýšili vedení a vedli už o tři góly. Berani se v závěru druhé periody konečně prosadili, ale k ničemu to nevedlo. Bílí Tygři se opět rozstříleli ve třetí části, čímž podtrhli snadné vítězství a připsali si další tři body do tabulky.
5.kolo, pá 20.9.2019, Svijanská aréna
Liberec
Zlín
6:1
(1:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Hampl), 28. Nezbeda (Kovář, Jansa), 34. Liška (Vomáčka), 47. Šeliga (Šafařovský), 49. Měchura (Had), 54. Gajda (Měchura, Kovář) – 40. Dobiáš (Hamrlík, Holík). Rozhodčí: Jaroš – Podrazil, Hnát. Vyloučení: 9:7, navíc Weintritt (ZLN) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Čajan – Böhm, Ira, Šedivý, Hampl, Charvát, Kovář, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Jansa, Liška, Klapka, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

Kořének – Janošek, Hamrlík, Holík, Talafa, Jaroněk, Bednařík, Mikulík – Sebere, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Baďura, Apolenář.

Úvod zápasu zvládli lépe Tygři, jelikož už ve druhé minutě skóroval Filip Kovář, jenž si najel od modré mezi kruhy a parádně trefil střelou ze zápěstí prázdné místo pod rukavicí zlínského brankáře. Poté jsme neviděli na ledě tolik střel, ale hostující Baďura se zmocnil puku přímo před brankovištěm, svojí neplánovanou střelou však Pavla Čajana tolik neohrozil. Gólová přiležitost přišla také ze strany Liberce. Petr Had držel puk za hostující brankou, následně nahrál žabičku na volného Adama Klapku, jenž stál u levé tyče, ale kotouč však netrefil úplně dle svých představ.

Další šanci hostů mohl skórovat Jakub Apolenář střelou z pravé strany, ale Pavel Čajan svůj tým podržel také u následujícího pokusu Dominika Luži z ostrého úhlu. Konec třetiny si Tygři pohlídali s těsným vedením 1:0.

Ve druhé periodě jsme mohli vidět daleko více střel a také proměněných branek. Nejprve čelil brankář Tygrů tvrdé střele od obránce Tadeáše Talafy, jelikož se kotouč odrazil od masky k betonům. Situaci si nicméně liberecká třicítka dokázala včas pohlídat. V osmé minutě se ale náhle blýskl Lukáš Nezbeda, jenž si najel podél levého mantinelu a následně zakončil skvělou střelou téměř z nulového úhlu u levé tyče! O šest minut později Tygři udeřili potřetí, když hostující brankář Kořének odrazil svými betony vypálený kotouč přímo na volného Adama Lišku, který pohotově poslal puk do prázdného prostoru. Ke konci třetiny se však Berani nevzdali a vybojovali si přesilovku pět na tři, kde dokázali snížit díky střele Vojtěcha Dobiáše zpoza kruhu.

Ve třetí dvacetiminutovce Tygři udrželi své vedení a už pouze navyšovali skóre. Po trefě ,b>Dominika Šeligy u brankové čáry a tečí Adama Měchury se dostal Zlín do potíží a posléze už nedokázal aktivně střílet. V 54. minutě už jen potvrdil tygří dominanci šestým gólem Petr Gajda. Zlín mohl snížit ke konci utkání za pomoci trestného střílení, ale útočník Sebastian Fajkus však nedokázal dobře trefit puk. Juniorští Bílí Tygři si tak zaslouženě berou po skvělých útočných kombinacích tři body.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): První třetina se nám nevyvedla podle našich představ. Klukům jsme řekli, že chceme hrát daleko aktivnější hokej a být často u puku. To se nám od druhé třetiny dařilo a výsledek mluví za všechno. Byl to super zápas, chválím všechny a jsem rád, že se nám konečně podařilo sehrát přesilovky. Dnes jsme sílu rozložili, na sobotní zápas nás bude o něco méně, takže dostanou šanci i mladší hráči.