Junioři vykročili nadějně vstříc play-off, Třinec porazili 5:2

Mladí ševci vstoupili do boje o play-off na výbornou. Na ledě favorizovaného Třince vyhráli 5:2 a dostali se na první místo tabulky ve skupině G. Zde je ještě čekají dva zápasy. Utkání proti Ocelářům zlomili Berani ve druhé třetině, kterou opanovali výsledkem 3:1. O vítězný gól se postaral Dominik Luža. Dvě branky zaznamenal Sebastian Fajkus.
43.kolo, čt 28.2.2019, mini WERK ARENA
Oceláři Třinec
Zlín
2:5
(0:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Pastor (Geidl, Macháček), 45. Przybyla (Pastor) – 17. Fajkus (Sebera, Pavlas), 26. Fajkus, 28. Luža (Weintritt, Janošek), 40. Dobiáš (Pavlas), 60. Hefka (Pröschl, Lekeš). Rozhodčí: Kašík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 89. Střely na branku: 39:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

Švehlák – Krzak, Šulák, Chovaniak, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Wardas, Geidl, Čmiel, Przybyla, Plandor, Matěj, Macháček, Ramík.

Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Riedl, Pavlas, Talafa – Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdíra, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Úvodní část zápasu byla velice vyrovnaná, až se v čase 16:31 prosadil hostující Sebastian Fajkus. O půl minuty později však mohlo být ještě hůř, kdy se po faulu Krzaka nabídla hostům možnost ke zvýšení svého náskoku v podobě trestného střílení. Švehlák se však svým levým betonem nasunul k tyčce své klece a nájezd zlikvidoval. Zbývaly více než 2 minuty do konce třetiny, když se na trestnou poroučel Plandor a Berani tak mohli opět svůj náskok zvýšit. Švehlák však byl proti a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:1.

Druhá třetina patřila hostům, úvodní branku vsítil opět Sebastian Fajkus a zvýšil tak náskok svého týmu na 2 branky. O necelé dvě minuty později se však radovali domácí, když se trefil David Pastor. Neuběhlo ani půl minuty a diváci v mini WERK ARENĚ viděli další branku. Vojtěch Dobiáš se trefil pod víko Švehlákovy klece a rozjásal tak fanoušky Zlína. Ze strany Beranů to však ještě nebylo všechno. Běžely poslední vteřiny druhé periody, když se Vojtěch Dobiáš prosadil podruhé a zvyšoval tak na 4:1 ve prospěch svého týmu.

Poslední dvacetiminutovka utkání nabídla 2 branky. První branku této třetiny vstřelil v čase 44:46 Dan Przybyla, který tak dal ještě domácímu celku naději. Poslední 2 minuty základní hrací doby ještě domácí zkoušeli hru bez gólmana, tento tah však nevyšel a Vlastmil Hefka tak pojistil výhru Beranů svou trefou do prázdné klece.

Fotogalerie