Junioři prohráli v Hradci Králové, berou však bod z nadstavby

Druhý vzájemný zápas v této sezoně a druhá porážka. Zlínští junioři padli na ledě Hradce Králové. O výsledku rozhodla především druhá třetina, v níž mladí ševci čtyřikrát inkasovali. Ve třetí části pak sice snížili, ovšem domácí si výsledek a tři body pohlídali. Nakonec ale zlínský tým vybojoval alespoň jeden bod za vítězství v nadstavbě, kterou získal v samostatných nájezdech.
32.kolo, pá 18.1.2019, ČPP aréna
Hr.Králové
Zlín
5:1
(0:0, 4:0, 1:1 – N 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Hrabčák (Dom. Šedivý), 35. Poppel (Hrabčák, Kukla), 39. Kukla (Hrabčák), 40. Poppel (Pinkas), 59. Síla (Poppel, Hrabčák) – 46. Hefka (Janošek, Sedláček), 65. Luža. Rozhodčí: Wagner – Bosák, Grundler. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 57:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Dvořák (na nájezdy Vacek) – Kukla, Muška, Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Dom. Šedivý, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Havelec, Pajer, Janda, Dan. Šedivý, Marha, Poppel.

Kořének – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Sebera.

Do zápasu vstoupili o něco lépe domácí, kteří byli aktivnějším týmem, ale byli to Berani, kdo měl první šanci zápasu. Kryštof Bednařík vyjel zpoza brány a nahrnul puk do brankoviště. Tam však kraloval Daniel Dvořák. To však byla jedna z mála zajímavých událostí. Hradec měl první přesilovku a několikrát vypálil, střely však povětšinou mířily mimo.

Hra se přelévala ze strany na stranu a mírně lepším týmem byli domácí. Jejich akce však často končily zblokovanými střelami či ve výstroji Michala Kořénka. Dvě přesilovky měl také Zlín, jenomže domácí oslabení bylo výtečné. První třetina tak skončila bez gólů a divákům mnoho radosti nepřinesla.

Druhá dvacetiminutovka přinesla gól už po čtyřech a půl minutách. V čase 24:31 vystřelil švihem Samuel Hrabčák a Kořének máchl lapačkou naprázdno. Zlín mohl srovnat o sedm minut později, jenže Dvořák dobře vyjel a zmenšil střelecký úhel Dominiku Lužovi. Vlastní nedisciplinovanost pak stála Zlín druhou třetinu. V čase 34:52 totiž Petr Poppel v přesilovce trefil přesně horní růžek brány.

O tři minuty později měli domácí k dispozici další přesilovku a opět ji využili. Tentokrát napřáhl Miroslav Kukla a rozjásal spoluhráče a fanoušky potřetí. Jenže ani to nebylo všechno. Patnáct vteřin před koncem třetiny vstřelil svůj druhý gól Petr Poppel a bylo z toho už skóre 4:0 pro domácí tým.

Třetí perioda začala pro domácí velmi slušně. Petr Poppel v šanci ale neuspěl. Ševci dostali možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku a tu využili. Krásnou ranou snížil na 1:4 Vlastimil Hefka, takže Zlín měl zase o co hrát. Východočeši však drama nechtěli dopustit a pokračovali v aktivní útočné hře, která jim vynesla pohodlný náskok.

V 53. minutě Petr Poppel doslova odmítl hattrick. Zívala na něj prázdná brána, kterou však trestuhodně netrefil. Mountfield však dál tlačil a nakonec dosáhl kýžené páté branky. Vojtěchu Sílovi se puk odrazil od brusle a mezi betony proklouzal až do sítě. V závěru základní hrací doby už nebylo o co bojovat, takže výsledkem 5:1 zápas také skončil.

Prodloužení bylo, jako už tradičně, plné šancí a samostatných úniků. Kralovali ale oba brankáři. Více práce měl hradecký Daniel Dvořák, který však potvrzoval svojí formu a několikrát skvěle pokryl horní část své brány. Došlo se až do samostatných nájezdů, ve kterých byl úspěšný pouze jediný střelec. Tím se stal Dominik Luža ze Zlína a připsal tak na stranu hostů alespoň bonusový bod.