Junioři zvládli napínavý závěr utkání s Havlíčkovým Brodem, berou čtyři body + FOTO

Junioři dnes nezaváhali a napravili prohru proti Hradci. Ze začátku to vypadala dobře, ševci se totiž ujali vedení. Bruslařský klub však poté otočil stav utkání. Berani ale pokračovali ve své hře, dali tři branky a ujali se dvoubrankového vedení. Hosté pak ještě snížili na rozdíl jedné branky, vítězství Zlína však zpečetil gólem do prázdné Weintritt. Žlutomodří si připsali bod i z nadstavby, vyhráli ji po nájezdech díky Kozubíkovi.
22.kolo, so 1.12.2018, PSG aréna
Zlín
Havlíčkův Brod
5:3
(1:2, 2:0, 2:1 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Fajkus (Kočica, Sebera), 24. Weintritt (Luža), 31. Hefka (Bachánek), 45. Fajkus (Kočica, Sebera), 59. Weintritt, rozh. náj. Handl – 18. Kulhánek (Švec), 19. Petržilka (Cachnín), 57. Vaňous (Cachnín). Rozhodčí: Vaněk – Konvička, Carbol. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 46:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Kořének – Janošek (A), Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Fajkus, Sebera.

Král – Nepokoj, Dvořák, Pejchal (A), Škareda, Vacík D., Horák, Kerber – Vaňous, Petržilka, Vacík P., Kopic, Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín (C), Švec, Košťal.

Junioři nastoupili do zápasu s Havlíčkovým Brodem jako jasný favorit a s pocitem, že by měli napravit včerejší prohru s Hradcem. Roli favorita ze začátku potvrzovali a v páté minutě šel Zlín do vedení. Jonáš Kočica nahodil kotouč na branku. Hostující gólman Daniel Král tento pokus vyrazil, ale pouze na připraveného Sebastiana Fajkuse, který bez problémů dopravil puk do sítě.

Poté se dlouho dobu hrálo vyrovnaně a bez branek. Bruslařům ale sedl závěr první třetiny náramně a během necelých dvou minut dokázal otočit průběh zápasu. První gól hostů si připsal Tomáš Kulhánek. Prosadil se velmi pěkně, puk totiž zasunul zpoza branky až za záda Michala Kořénka. Druhou branku dal Jakub Petržilka. Ten se prosadil po přihrávce kapitána hostů Richarda Cachnína. Do šaten se tedy šlo za vedení Havlíčkova Brodu.

Vedení ale nemělo moc dlouhé trvání. Ševci se totiž čtyři minuty po začátku druhého dějství prosadili. Vyrovnávací branku vstřelil Filip Weintritt, který překonal Krále přesnou střelou z pravého kruhu. To ale nebylo vše, Berani již o sedm minut později vedli a to zásluhou Vlastimila Hefky. Ten potřeboval střídat a nevěděl co s pukem, tak ho prostě nahodil směrem na Krále. Ten předvedl obrovskou chyba a od jeho vyrážečky se puk dostal až do sítě.

Pak se už se toho ve druhé třetině moc neodehrálo. Přišli už jen fauly Bednaříka a Hamrlíka, Havlíčkův Brod žádnou přesilovou hru nevyužil a tak se šlo do šaten za těsného vedení Zlína.

Zlín se ale s těsným vedením nespokojil. Pět minut po začátku třetí třetiny se prosadil a zajistil si tak jistější dvoubrankové vedení. Postaral se o to Sebastian Fajkus, který na dvakrát překonal Krále. Ten se po této inkasované brance hodně vztekal, nic to ale neměnilo na tom, že Berani vedou o dvě branky.

Havlíčkův Brod se však stále nevzdával a ještě se mu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Před Kořénkem byl obrovský zmatek, čehož využil Pavel Vaňous, jako první našel puk a lehce ho zasunul do odkryté klece. Hosté tak ještě mohli získat aspoň bod za remízu a proto to zkoušeli v šesti bez brankáře. To se jim ale nevyplatilo, ze střední třetiny trefil odkrytou branku Filip Weintritt a zpečetil tak vítězství Beranů. Konečný výsledek byl tedy 5:3.

Samozřejmě následovala nadstavba. Ta se po dlouhé době Beranům povedla, Zlín ji vyhrál po nájezdech. Vítězný nájezd si připsal Dan Handl. Zlín se díky těmto bodům posunul na třetí místo tabulky, tedy na postupovou pozici. Ještě se ale odehraje spoustu zápasů a tak to rozhodně nebude konečná pozice zlínských juniorů.

Fotogalerie