Mladší dorostenci těsně prohráli v Přerově, sezona pro ně končí

Série hraná na dvě vítězná utkání se přesunula do Přerova. Zlínští věděli, že pokud chtějí pomýšlet na postup, nesmí zaváhat. Domácí hokejisté ale zvládli první dvě třetiny lépe a vypracovali si dvougólový náskok. Mladí ševci sice ve třetí části snížili na 1:2 a posléze i na 2:3, ovšem na vyrovnání i přes závěrečný tlak a hru bez brankáře nakonec nedosáhli. Pro zlínský mladší dorost tak letošní play-off končí.
CF2, út 20.3.2018, MEO Aréna
Přerov
Zlín
3:2
(1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Fencl (Hanák), 27. Ryšavý (Petr, Gréč), 47. Ryšavý (Raška) – 47. Luža (Forman), 51. Luža (Bednařík). Rozhodčí: Maršálek – Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 3:6, navíc Talafa (ZLN) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Postava – Raška, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Štíbr, Ryšavý, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Chytil, Jobánek, Šilhavý

Šarman (od 27. Lekeš) – Liss, Šindelek, Hoferek, Talafa, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Luža, Hrazdira, Martinec, Bachánek, Macík

Ze zápasu uběhla sotva minuta a hostující brankář Šarman poslal špatnou rozehrávkou do obrovské šance Ryšavého. Své zaváhání ale dokázal uhasit, mezi tři tyče se okamžitě vrátil a Ryšavý stejně jako vzápětí dojíždějící Petr nestačil zamést puk do sítě. Na druhé straně předvedli Berani několik náporů blízko branky, Postava se ale překonat nenechal. Proti střele Luži z mezikruží mu pomohla tyč. V deváté minutě Přerov otevřel skóre. Obráncům unikl Jan Fencl a mezi rukou a tělem prostřelil Šarmana.

Další branku mohl přidat v 23. minutě Kleniar, mířil ale jen do brankáře. Ujal se tak až pokus Martina Ryšavého, který se mohl radovat po zakončení od pravého mantinelu. Brankáři Šarmanovi puk propadl do sítě a okamžitě ho vystřídal Lekeš. V polovině utkání se Zubrům naskytla možnost dvojnásobné přesilovky. Ranám Rašky i dorážkám Petra Zlín odolal. Dvě minuty před sirénou ujeli Fencl s Ryšavým proti jedinému soupeři, druhý jmenovaný místo prostoru v brance nad ležícím Lekešem trefil zadní plexisklo.

Berani se pokusili zápas zdramatizovat. Pokus Kopčila ještě fantasticky zneškodnil lapačkou Postava, na střelu Dominika Luži už ovšem nestačil. Z časomíry uběhlo přesně 22 sekund a Přerov přispěchal s bleskovou odpovědí. Raška adresoval puk Martinu Ryšavému, jenž přejel útočnou modrou čáru, vypálil a kotouč zapadl do sítě. V dalším přerovském útoku dvou proti jednomu minul Fencl pas od Petra.

Zlín ještě necelých deset minut před koncem utkání zdramatizoval. Z mezikruží se střelou k pravé tyči prosadil Dominik Luža. Zubrům mohl dvougólový náskok vrátit Hanák, v přesilovce mířil zblízka o kousek vedle. V závěru se hosté vrhli do hry bez brankáře, a to i navzdory vyloučení. Přerovský tým v čele s výborným Postavou si ale již vítězství vzít nenechal. V sérii po výhře 3:2 uspěl 2:0 na zápasy a postupuje do semifinále.

Ohlasy trenérů

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): „Soupeř kromě jednoho hráče nastoupil v plné sestavě – i s posilami Lužou a Talafou, co hráli za starší dorost. Bylo dobré, že jsme vždycky vedli a Zlín dotahoval. Byl to velmi bojovný a vyhrocený zápas, ve kterém rozhodlo naše srdíčko. V závěru jsme to ustáli a vyhráli.“

Radek Pšurný (Aukro Berani Zlín): „Soupeř dal tři góly, my jen dva. Naše produktivita byla taková, že jsme neskórovali ani z těch největších šancí. Myslím si, že to rozhodlo celou sérii.“