Junioři porazili Budějovice 4:0, hattrickem se blýskl Matula

Zlínští junioři se v 17. kole utkali s posledním týmem Extraligové juniorské tabulky, kterým je i po dnešku Motor České Budějovice. Vítězný gól vstřelil v šesté minutě Dominik Hladiš. Ve druhé třetině ani jeden z brankářů nekapituloval. A třetí část, to byla třetina Zlína, konkrétněji Dominika Matuly, který v ní vstřelil hattrick. Junioři tak porazili Jihočechy 4:0.
17.kolo, so 11.10.2014, ZS Luďka Čajky
Zlín
Č. Budějovice
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Hladiš (Galuška, Hlaváč), 47. Matula (TS), 56. Matula (Andrýsek), 60. Matula (Horanský, Dalajka). Rozhodčí: Slavka – Bryška, Maťašovský. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 44:26. Průběh utkání: 4:0.

Čáp – Andrýsek, Kužílek, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Talán – Hořanský, Hlaváč, Dalajka, - Zaremba, Karola, Pavlůsek - Vyoral, Galuška, Matula, - Hladiš, Sedláček

Mazúch (od 56. Kadlec) – Škopek, Hanus, Janásek, Malovec, Matoušek, Brečka, Křikava, Kutiš – Svoboda, Šafář, Ruda – Šuhaj, Broš, Točík – Vostřák, Vácha, Panáček – Březina, Pašek, Suchánek

Hosté měli na začátku duelu více možností a Čáp musel několikrát zasahovat, pomohlo tomu i vyloučení Stuchlíka. Ale Zlín úvodní nápor soupeře ustál a sám skóroval. Dominik Hladiš dostal přihrávku od Galušky a poslal Zlín do vedení. Srovnat mohli Budějovičtí zanedlouho, ale trefili jen horní tyč Čápovy brány. Krátkou přesilovku 5 na 3 Berani nevyužili a neskórovali ani při samostatném úniku Karoly.

Na začátku druhé třetiny střílel z mezikruží Matula, Mazuch jeho střelu vyrazil jen k Zarembovi, který dorážel do prázdné brány, ale Severočeský brankář skokem téměř jisté brance zamezil. Úspěšně zasahoval i při úniku Matuly, když vystihl jeho bekhendový blafák. Těsně před sirénou mohl druhý gól domácích přidat Pavlůsek, ale po jeho střele zazvonila tyč.

Třetí část začala vyloučením Hlaváče na 2+2 minuty za vysokou hůl, ale Jihočeši v ní Čápa výrazněji neohrozili. Právě naopak. Zlínský Kužela vyslal do úniku Karolu, Mazucha ale střelou mezi betony nepřekonal. Za dvě minuty unikal sám na českobudějovického muže v masce i Dominik Matula a byl zastaven nedovoleně. Nařízené trestné střílení provedl zkušeně, rozhýbal si brankáře a puk zasunul mezi nohy. Tentýž hráč poté přijal pas od Andrýska a zvyšoval již na 3:0. Po této brance už Mazuch odjel střídat a mezi tři tyče se postavil Kadlec. Ale i ten inkasoval. Dvě sekundy před závěrečnou sirénou se trefil opět Dominik Matula a zpečetil tak svůj hattrick, i tříbodové vítězství Zlína.

Ohlasy trenérů

Radek Pšurný (PSG Zlín): Za výhru 4:0 a další tři body do tabulky jsme rádi, ale hra z naší strany optimální nebyla. Měli jsme málo pohybu a taky i důraz mohl být větší. Ale jak už jsem řekl, jsem rád za vítězství.

Fotogalerie