Tabulka extraligy

Finále play-off
3.HC Oceláři Třinec1
5.HC Kometa Brno4
Semi play-off
2.Mountfield HK2
3.HC Oceláři Třinec4
1.HC Škoda Plzeň1
5.HC Kometa Brno4
Baráž
P Tým Tým Z V VP P PP S B
1. LIT Litvínov 12 5 2 4 1 27:27 20
2. KVA K. Vary 12 4 3 3 2 30:24 20
3. JIH Jihlava 12 5 1 4 2 29:25 19
4. KLA Kladno 12 4 0 7 1 17:27 13

Lídři bodování

Krátké zprávy

Příprava se Znojmem doma
29.6.2018
Zlínští hokejisté sehrají před startem extraligy celkem osm přípravných zápasů. Ty odstartují ve čtvrtek 9. srpna na domácím ledě s Duklou Jihlava. Duel se započítává do přerovského turnaje Zubr Cup, kde dále startují pořádající Přerov a účastník slovenské ligy z Nových Zámků. Svěřenci hlavního trenéra Roberta Svobody se dále utkají s extraligovou Olomoucí, síly změří se slovenským Zvolenem nebo s účastníkem EBEL ligy ze Znojma. Právě v utkání s Orly dochází ke změně pořadatelství, neboť duel se odehraje ve čtvrtek 23. srpna na ZS Luďka Čajky ve Zlíně.
Berani nastoupili dovolenou
28.6.2018
Hokejisté extraligového týmu Berani Zlín zdárně ukončili suchou přípravu na nadcházející extraligovou sezonu 2018/2019, která trvala devět týdnů suché přípravy. „Celkově jsme s přípravou spokojení, pár drobností se vždy najde. Nejednalo se o nic vážného, co by zabránilo naplnit suchou přípravu v celém rozsahu,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér Berani Zlín. Zlínští hokejisté mají před sebou třítýdenní letní dovolenou a v pondělí 23. července vyjedou poprvé na ledovou plochu v rámci nové sezony.
Synot Tip podpoří zlínský hokej
2.6.2018
Extraligový klub Berani Zlín získal dalšího hlavního partnera, kterým se stala společnost Synot Tip, a. s. Informaci potvrdil na veřejné tiskové konferenci druhý červnový den Mgr. Zdeněk Novák, obchodní ředitel zlínského hokeje. „O nás se ví, že jsme dlouhodobým partnerem sportu. Ve Zlínském kraji podporujeme dlouhodobě výrazně fotbalový klub 1. FC Slovácko. Nyní se dostáváme se sponzoringem i do Zlína. Je to logická volba, sídlí zde naše firma a majitel pan Valenta je činný za město Zlín a tento kraj v politickém dění,“ uvedl Petr Mikoška, výkonný ředitel společnosti Synot Tip.
Další posila do útoku: Poletín
2.6.2018
Extraligový klub Berani Zlín získal výraznou posilu do ofenzivních řad pro nadcházející ročník Tipsport extraligy 2018/2019. Z týmů chomutovských Pirátů jde do Zlína útočník Michal Poletín, který podepsal v Baťově městě roční smlouvu s následnou opcí. Odchovanec pražské Slavie oblékne v české extralize dres čtvrtého týmu, kromě mateřského klubu působil v Plzni a v Chomutově. „Zájem byl oboustranný a jednání ze strany generálního manažera pana Hostáka velmi korektní. Jsem rád, že budu působit ve Zlíně, neboť věřím v týmový úspěch,“ řekl šestadvacetiletý forvard. Poletín se připravuje více než měsíc individuálně v Praze pod dohledem kondičního trenéra. Do suché přípravy zlínského klubu se zapojí v pondělí 11. června, neboť v těchto dnech dokončuje vysokoškolské studium na České zemědělské univerzitě.
Muzikál Shrek se nekoná!
19.5.2018
Společnost MUSICAL PRODUCTION s.r.o., oznámila, že ruší pronájem Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, kde se měl v sobotu 26. května 2018 konat muzikál Shrek. Důvodem zrušení muzikálového představení je skutečnost, že tato agentura již nevlastní práva na uvedený muzikál. Vstupné se vrací v místě zakoupení. Děkujeme za pochopení.
Šimonů do Přerova
3.5.2018
Osmnáctiletý brankář Daniel Šimonů bude v příští sezoně 2018/2019 hostovat v týmu HC ZUBR Přerov. "Daniel bude k dispozici pro Přerov v rámci hostování z našeho klubu," potvrdil Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín. Šimonů odchytal v loňské sezoně celkem 27 zápasů za zlínskou juniorku s průměrem 3,21 gólů na zápas a úspěšností 91,51%. Na jaře 2017 si odbyl v sedmnácti letech premiéru v seniorské extralize, když nastoupil při zápase play out v Pardubicích, který Berani prohráli po prodloužení 2:3.
Brankář Kašík získal ocenění
2.5.2018
Definitivní tečkou za uplynulým ročníkem Tipsport extraligy bylo předávání týmových a individuálních cen v rámci slavnostního večera v hotelu Clarion Congress Hotel Prague pod názvem Hokejista sezony 2017/2018. Hlavní cenu si odnesl plzeňský útočník Milan Gulaš. Nejvíce ocenění získali obhájci mistrovského titulu hokejisté Komety Brno, neboť v sedmi kategoriích nenašli přemožitele. Naprázdno nevyšel ani extraligový tým Aukro Berani Zlín, brankář Libor Kašík převzal na pódium cenu pro nejlepšího hráče utkání. „Snažil jsem se nastoupit do nejvíce zápasů. Škoda, že jsem vynechal pouze jeden zápas v Mladé Boleslavi. Kluci mně dali velkou šanci na zisk tohoto ocenění. Byla to skvělá sezona a jsem rád, že jsem mohl ve Zlíně chytat,“ pověděl Libor Kašík při převzetí ceny.
Změny v hráčském kádru
1.5.2018
Extraligový tým Aukro Berani Zlín hlásí změny v hráčském kádru pro ročník 2018/2019. V příští sezoně nebudou ve Zlíně působit Roberts Bukarts, Libor Kašík (Amur Chabarovsk), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Ondřej Veselý (ukončil hráčskou kariéru), Pavel Klhůfek a Radoslav Illo. Vedení klubu již dříve avizovalo příchod brankáře Jakuba Sedláčka, od 1. května podepsali ve Zlíně smlouvy útočníci Jakub Herman (Olomouc), Nicolas Werbik (zámořská juniorská liga) a Jakub Šlahař (Přerov). „Po dohodě nebudeme uvádět délky jednotlivých smluv. Sázíme na zdejší odchovance a věříme, že potvrdí svou kvalitu. Počítáme s tím, že v brzké době potvrdíme jméno jednoho velmi kvalitního forvarda z extraligy. Při nástupu na led pozveme na zkoušku dva až tři zahraniční útočníky. Cílem je vybudovat opět zdravý hráčský kádr a konkurenceschopný extraligový tým podobně jako v loňské sezoně,“ pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer hokejistů Zlína.
Zlínské zastoupení na MS
29.4.2018
Hned tři hokejisty s vazbami na zlínský hokej najdeme v nominaci hokejistů České republiky na letošní mistrovství světa v dánských městech Kodaň a Herning (4. – 20. května). V nominaci trenéra národního týmu Josefa Jandače je podle očekávání odchovanec zlínského hokeje obránce Michal Jordán z ruského Chabarovsku, dále v útoku dostane šanci teprve osmnáctiletý talent českého hokeje Filip Chytil z New York Rangers a překvapivě i další forvard David Šťastný, který odehrál uplynulou sezonu v týmu Aukro Berani Zlín. Zatímco Jordán bude startovat na svém pátém světovém šampionátu, Chytila se Šťastným čeká křest ohněm.
Berani zahájili přípravu na suchu
23.4.2018
Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín od pondělí 23. dubna opět trénují. Jako první extraligový celek odstartovali přípravu na novou extraligovou sezonu 2018/2019 pod vedením staronové trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík, které doplní při individuálních dovednostech sportovní manažer Jiří Šolc v roli dalšího asistenta. Pro zlínský hokej se jedná o jednapadesátou sezonu v nejvyšší soutěži mezi elitou a zároveň v lednu klub oslaví 90 let od vzniku ledního hokeje v Baťově městě! Suchá příprava Beranů bude trvat deset týdnů až do konce června. Poté následuje letní dovolená a ve druhé polovině července vyjedou zlínští hokejisté poprvé na led. Na prvním tréninku se hlásilo celkem 24 hráčů.