Zlínští hokejisté bojují o elitní čtyřku. Přijede ofenzivní Třinec s Růžičkou, začátek v 15.30 hodin!

Tipsport extraliga jde do finiše základní části. Do konce dlouhodobé části zbývá odehrát pouhá čtyři kola. Hokejový tým PSG Zlín se drží v popředí tabulky, po pátečním 48. kole mu patří třetí příčka se ziskem 83 bodů. Čajánek a spol. pomýšlí na umístění v elitní čtyřce a zajištění pro čtvrtfinále výhody domácího prostředí. Už jen krůček chybí k jistotě přímého postupu ve čtvrtfinále, definitivní pojistku může zajistit úspěch v dnešním zápase s Třincem, který rovněž bojuje o elitní čtyřku. Zápas se Slezany má netradičný začátek v 15.30 hodin. Klub zvolil tento čas v rámci projektu s názvem Jedna víra. Jeden tým. Jeden cíl: Play off s cílem přilákat na nedělní odpoledne do hlediště zimního stadionu rodiny s dětmi.
Zlín prohrál v pátečním kole na Kladně 2:5, když především doplatil na nedisciplinovanost a v úvodních dvou třetinách podal bezkrevný výkon. Berani prohrávali po druhé třetině 1:4 a ztrátu již nedohnali. "Kladno vyhrálo zaslouženě. Kromě úvodu utkání, kdy byl obraz hry vyrovnaný, nás domácí předčili ve všech směrech, a to v bojovnosti a nasazením. Domácí využili šance, které měli,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Do konce dlouhodobé části extraligy zbývá odehrát pouze čtyři kola. Tým PSG hraje doma s Třincem a Pardubicemi, venku se představí v Českých Budějovicích a Plzni. „Sledujeme naše umístění i body týmů kolem nás, ale pořád říkáme, že hlavní je dobře se herně připravit na play off. Nechceme kalkulovat, kolikátí budeme a s kým budeme hrát,“ poznamenal útočník Antonín Honejsek, autor sedmnácti gólů v letošní sezoně. „Hlavně, aby nám vydrželo zdraví a byli jsme připraveni v plné síle na začátek play off. Je nám jedno koho dostaneme, i když na některá mužstva umíme zahrát a na jiné nám to nejde. Necháme to na osudu,“ upřesnil kouč Vlach.

Na Berany čeká v nedělním odpoledni Třinec, který vede bývalý zlínský asistent Josef Turek. Zápas bude velmi důležitý,l neboť Oceláři ztrácí na tým PSG pouhé tři body a navíc mají jeden zápas k dobru. Vzájemném tři duely v letošní sezoně byly velmi vyrovnané, Vlachova družina se radovala dvakrát z vítězství.

Zlín vyhrál ve Slezsku vyhrál Zlín 3:2, poté uspěl i na domácím ledě po výsledku 4:2 a teprve ve třetím duelu těsně podlehl 2:3. I tentokrát se očekává vyrovnaný zápas. „Oceláři mají velmi silné mužstvo a obrovskou sílu v útoku a výborného brankáře. Čekám těžký zápas a věřím, že doma opět vyhrajeme a potěšíme fanoušky,“ pověděl šéf zlínské střídačky. Jeho svěřenci z posledních třinácti domácích zápasů dvanáct vyhráli.

Třinec vyznává ofenzivní styl hokeke a nastřílel v extralize ze všech mužstev suverénně nejvíce branek. Počet gólů Ocelářů se zatím zastavil na čísle 182. „Mají k tomu vhodné typy hokejistů. Rovněž obránci jsou ofenzivnějšího charakteru. Příliš nebrání a sází hodně na to, že soupeře přehrají útočnou sílou. Daří se jim to, o čemž svědčí jejich výsledky,“ upřesnil Vlach.

Prim hraje útočník Martin Růžička, jemuž chybí jediný bod k vyrovnání rekordu extraligy v produktivitě Richarda Krále a jediný gól ke střeleckému rekordu Davida Moravce. Růžička zatím nasbíral 76 kanadských bodů za 37 branek a 39 asistencí!

Zápas 49. kola Tipsport extraligy PSG Zlín - HC Oceláři Třinec se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v neděli 17. února v 15.30 hodin, pokladny u stadionu budou otevřeny od 14 hodin.

PSG Zlín Zlín - HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín