Zlínští hokejisté a házenkářky pomáhali s výsadbou stromů!

Ve středu 30. října 2019 se sešli zlínští hokejisté a házenkářky ke společné akci v rámci Dne za obnovu lesa ČR. Kvůli zápasovému a tréninkovému vytížení se týmy nemohly zúčastnit celostátního termínu, který byl stanoven na 19. října 2019. Po domluvě se zástupci Lesů ČR našli zlínští sportovci a sportovkyně náhradní termín.
Akce začala nedaleko čtvrti U Majáku, kde se sešlo cca 25 házenkářek a 17 hokejistů ke společné práci v rámci zachování přírody v okolí města Zlína. Házenkářky i hokejisté ukázali, že se rozhodně nebojí práce s motykou a hlínou a během chvilky se pustili do práce, kdy sázeli jeden malý stromeček za druhým. Na důležitost této činnosti poukázal i ředitel krajského ředitelství Lesů ČR Ing. Libor Strakoš: "Pro nás je to velice důležité. Tak, jak nás trápí kalamitní situace, těch ploch, které je potřeba obnovit, je hodně a jsme rádi, že si to veřejnost, a dneska sportovci, vyzkouší, o čem to je a taky trochu přispějí k té obnově lesa."  

Do výsadby stromů se zapojili i nejvyšší představitelé klubů, za Hancball Club PSG Zlín to byla manažerka týmů Daniela Sobieská, která sama s výzvou za házenkářky přišla: "Podnět přišel ode mě. Nedávno jsem si, když jsem projížděla Vysočinu, všimla, v jak zoufalém stavu jsou naše lesy. A holky jsou tak šílené, že se chytají takových nápadů. Měly bychom jít příkladem i v jiných věcech než jenom ve sportu. Přidaly se k nám i starší dorostenky. Zároveň je super, že se to podařilo spojit i s hokejisty, protože bychom měli ukázat, že ve Zlíně ti mladí lidé dnes dělají docela dost záslužných věcí." 

Ruce k dílu přiložil i Martin Hosták, generální manažer klubu PSG Berani Zlín: "Člověk se musí taky zapojit a já si myslím, že les je prostě krásná věc. Jsem tu strašně rád a když můžu pomoct tomu, aby les byl zase obnovený, rád přiložím ruku k dílu." 

Na fotogalerii z akce se můžete podívat zde.

Fotogalerie

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno