Zlínský klub uplatnil opci na útočníka Jana Dufka

Útočník Jan Dufek bude působit v extraligovém týmu PSG Berani Zlín i v příští sezoně 2020/2021. Zlínský klub uplatnil v případě dvaadvacetiletého útočníka roční opci. Dufek působil ve Zlíně v rámci střídavých startů z Poruby v závěru loňské sezony a velmi dobrými výkony si vybojoval roční smlouvu. Ta byla nyní prodloužena o další rok.
„Začínáme budovat hráčský kádr pro příští sezonu. Honza letos potvrzuje, že patří k talentovaným hráčům a je vítaným přínosem pro náš tým. Využití opce v jeho případě bylo logickým krokem a jsme rádi, že došlo k prodloužení spolupráce,“ uvedl hlavní trenér PSG Berani Zlín Robert Svoboda, který zároveň zastává kompetence sportovního manažera. Dufek odehrál v letošní extraligové sezoně zatím 30 zápasů, ve kterých si připsal 17 kanadských bodů za 7 gólů a 10 asistencí.

Jan Dufek (narozen 20. února 1997) sbíral zkušenosti v kanadské juniorce v týmech Sherbrooke Phoenix a Blainville-Boisbriand Armada. Celkově má z extraligy ve statistikách 57 zápasů, ve kterých nasbíral 22 kanadských bodů za 8 gólů a 14 asistencí. 

Odchovanec brněnského hokeje nakoukl do extraligy v sezoně 2016/2017 v dresu Litvínova. Poté nastupoval v první lize za týmy Mostu, Ústí nad Labem, Kadaně a Poruby. Letošní sezonu začal v Přerově. V první lize odehrál během čtyř sezon 101 utkání, ve kterých zaznamenal 53 kanadských bodů za 24 gólů a 29 asistencí.  

Forvard Jan Dufek vstřelil v letošní sezoně již sedm extraligových branek. FOTO: ZLIN PRESS - DAVID PEŠKA