Zlínský klub má početné zastoupení na Olympiádě dětí a mládeže

Oheň slavnostně vzplanul, hry jsou zahájeny! V neděli 28. ledna začaly v pořadí již osmé zimní olympijské hry dětí a mládeže, organizace se tentokrát ujal Pardubický kraj. Mezi účastníky samozřejmě nechybí Zlínský kraj, jehož vlajkonošem na slavnostním zahájení byl někdejší zlínský forward Jaroslav Balaštík. Řadu dalších zástupců má zlínský klub v hokejovém týmu Zlínského kraje.

Extraliga mladšího dorostu má tento týden přestávku, neboť právě této věkové kategorie se olympiáda dětí a mládeže nejvíce týká. Na olympijském turnaji mohou startovat hokejisté narození v roce 2003 a mladší.

V nominaci Zlínského kraje figuruje hned čtrnáct hokejistů Zlína, zbývající hráče dodaly čtyři další kluby – Vsetín, Kroměříž, Uherský Ostroh a Uherské Hradiště. Jedním z trenérů je navíc zlínský Radek Pšurný a roli vedoucího mužstva plní Tomáš Jankovič.

Čtrnáct krajských výběrů je rozděleno do dvou skupin po sedmi, v nichž každý tým odehraje systémem „každý s každým“ celkem šest utkání. První dvě mužstva z každé skupiny postupují do semifinále a následně do finále nebo do zápasu o bronz. Třetí mužstva obou skupin si to pak rozdají o konečné páté místo.

Zlínský kraj odehraje svá utkání v rámci skupiny B, a to na zimním stadionu v Chocni. Na předchozích zimních hrách před dvěma lety v Ústeckém kraji skončil krajský hokejový výběr na konečném 12. místě.

Zlínští hokejisté v nominaci

Brankáři:
Patrik Hamrla, Tobiáš Synek

Obránci:
Adam Čapka, Jan Hoferek, Patrik Nábělek, Petr Prčík, Filip Šindelek, Adam Burian

Útočníci:

Šimon Frömel, Lukáš Chludil, Jakub Kráčalík, David Lavička, Tomáš Ševčík, Michal Tomeček

Zápasový program Zlínského kraje

Pondělí 29. ledna
13:10 – Zlínský kraj vs. Kraj Vysočina (1:2)
18:30 – Ústecký kraj vs. Zlínský kraj (1:1)

Úterý 30. ledna
11:30 – Zlínský kraj vs. Plzeňský kraj (3:5)
16:40 – Karlovarský kraj vs. Zlínský kraj (3:5)

Středa 31. ledna
11:30 – Zlínský kraj vs. Hlavní město Praha (1:3)
16:40 – Středočeský kraj vs. Zlínský kraj (4:0)