Zlínský klub byl potrestán pokutami za chování fanoušků

Předseda disciplinární komise potrestal extraligový klub Aukro Berani Zlín dvěma finančními pokutami ve výši pěti tisíc korun za porušení povinnosti pořádajícího klubu a za nesportovní chování fanoušků při utkání Aukro Berani Zlín – HC Sparta Praha, které se hrálo v pátek 5. ledna na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.
V zápise uvedeného utkání bylo uvedeno, že po skončení utkání byly vhozeny ze sektoru domácích plastové láhve na led. V tiskové zprávě disciplinární komise se uvádí, že po provedení dokazování videozáznamem předmětného utkání bylo shledáno, že k vhazování předmětů na hrací plochu nedošlo pouze po skončení utkání, ale i v jeho průběhu.
 
Zlínský klub byl dále potrestán stejnou pokutou ve výši pět tisíc korun za nesportovní chování příznivců, neboť bylo shledáno, že se dopustili hanlivého, pohoršujícího a urážlivého pokřiku vůči rozhodčím utkání a dále vůči hostujícímu družstvu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první projednávání podobného případu v této sezoně při utkání pořádaném zlínským klubem, byla udělena v obou případech pokuta ve výši pěti tisíc korun.
 
Zlínský hokejový klub apeluje na své fanoušky, aby fandili při extraligových zápasech slušně, vyvarovali se nevhodného chování v podobě neslušných pokřiků na adresu rozhodčích nebo hostujícího týmu a nevhazovali žádné předměty na ledovou plochu.