Zlínskému kraji mládežnické MČR nevyšlo

Reprezentace Zlínského kraje do 15 let odehrála minulý týden na západě Čech každoroční mistrovství České republiky. Výběr, jehož soupisku tvořili kromě hráčů Zlína a Vsetína také zástupci Uherského Hradiště, Uherského Ostrohu, Brumova-Bylnice a Valašského Meziříčí, vyhrál jedno utkání ze šesti. Ve skupině skončil předposlední, v konečném hodnocení pak na celkovém 12. místě.

Jediného vítězství dosáhli mladí reprezentanti v úvodu druhého hracího dne, kdy díky vydařené první polovině zápasu porazili Moravskoslezský kraj 4:2. „Výsledek je pro nás zklamáním. Ve všech utkáních jsme zaostávali v základních herních činnostech jednotlivce. Z toho pak pramenily fatální chyby, které soupeři nekompromisně trestali. Ze šesti utkání jsme zahráli slušně pouze ve dvou,“ hodnotí zpětně turnaj jeden z trenérů Zlínského kraje Radek Pšurný.

„V ročníku 2004 nemáme v kraji mnoho kvalitních hráčů, ani brankářů. Abychom složili tým pro letošní MČR, museli jsme jej doplnit o pět hráčů ročníku 2005, což se také na turnaji projevilo v kvalitě provedení herních kombinací. Musíme se zamyslet, jak od následující sezóny zlepšit fungování týmu VTM (pozn.: výchova talentované mládeže) U15. Příští rok se totiž koná Olympiáda dětí a mládeže. Čeká nás hodně práce, abychom za rok důstojně reprezentovali Zlínský kraj,“ pokračuje dál trenér.

Produktivitu Zlínského kraje táhla především trojice zlínských útočníků – Michal Tomeček nasbíral celkem 8 bodů (3 + 5), o bod méně pak zaznamenali Matěj Mojžíš (3 + 4) a Jan Ramert (1 + 6). Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen obránce Adam Burian. Vítězem mistrovství se nakonec stala reprezentace Prahy. Šanci na lepší výsledek bude mít Zlínský kraj příští rok, kdy se turnaj koná v rámci již zmíněné Olympiády dětí a mládeže, kterou bude hostit Karlovarský kraj.

Zápasy Zlínského kraje (skupina A):

Zlínský kraj – Jihomoravský kraj 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
(branky Zlínského kraje: Heš)

Liberecký kraj – Zlínský kraj 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
(branky Zlínského kraje: Mojžíš, Rigo, Čechmánek)

Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
(branky Zlínského kraje: 2x Volas, Mojžíš, Ramert)

Kraj Vysočina – Zlínský kraj 6:1 (3:0, 0:1, 3:0)
(branky Zlínského kraje: Mojžíš)

Zlínský kraj – Karlovarský kraj 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)
(branky Zlínského kraje: 2x Tomeček, Adámek)

Zlínský kraj – Středočeský kraj 4:10 (2:2, 1:6, 1:2)
(branky Zlínského kraje: Žák, Krajčík, Jakeš, Tomeček)

Konečné pořadí skupiny A

1. Liberecký kraj – 11 b. (následně prohrál finále)
2. Středočeský kraj – 10 b. (následně vyhrál zápas o 3. místo)
3. Jihomoravský kraj – 8 b.
4. Karlovarský kraj – 5 b.
5. Kraj Vysočina – 4 b.
6. Zlínský kraj – 2 b.
7. Moravskoslezský kraj – 2 b.

(Fotografie: Juniorský hokej)