Zkušený bek David Nosek se blíží k tisícovce: Je to určitý ukazatel zdraví

Obránce David Nosek je vedle kapitána Tomáše Žižky druhým nejstarším hráčem extraligového týmu PSG Berani Zlín. Rodák z Olomouce se připravuje na svou jednadvacátou sezonu v extralize, vedle Zlína hrál v extralize za Třinec, Havířov, Karlovy Vary a Kometu Brno. Osmatřicetiletý bek má před sebou významný hokejový mezník, který překročilo zatím osmnáct hokejistů. Do magické hranice tisícovky odehraných zápasů v nejvyšší soutěži mu zbývá čtrnáct utkání. „Je to především určitý ukazatel zdraví a poté i výkonnosti. Snad to přijde, stále se jedná o jednu čtvrtinu základní části a hodně zápasů. Předloni jsme se zranil v úvodním kole a poté dlouho nehrál,“ pověděl zkušený obránce, který má na svém kontě 986 extraligových startů.
David Nosek se potkal při zahájení přípravy na suchu v závěru dubna opět se staronovým trenérem Beranů Antonínem Stavjaňou. „Ze začátku to bylo pro nás překvapení. Ale takový hokejový život, nám to vůbec nepřísluší hodnotit. Budeme se snažit, aby umístění bylo v nadcházející sezoně ještě lepší než loni,“ řekl ke změně na trenérském postu. Právě současný zlínský kouč v pozici sportovního manažera přivedl Noska do Baťova města v létě 2003. „Ano, je to tak. Chvíli jsem pod panem Stavjaňou hrál v Třinci a poté jsme se potkali v Karlových Varech. Přísný trenér, který dbá na dobře zvládnutou taktiku a detaily,“ řekl držitel zlata z juniorského šampionátu dvacítek před osmnácti lety. 

Vlastník tří extraligových medailí včetně mistrovského titulu se Zlínem z jara 2004 má v rámci suché přípravy individuální tréninkový plán. „V mém věku potřebuji něco jiného než dvacetiletí kluci. Přizpůsobuji tomu trénink, co mně vyhovuje. Jsem velmi rád, že mně trenér vyšel vstříc. Snažím se zařazovat do přípravy všechny prvky, ale mám trénink jinak poskládaný,“ upřesnil olomoucký rodák.

Nosek se zúčastní společně s týmem soustředění v rámci teambuildingu v polovině letní přípravy. “Zatím nemáme podrobné informace a nevíme ani, kde to proběhne. Nevím, co od toho čekat a nechám se překvapit,“ uvedl Nosek.

Opora zadních řad Zlína má na svém kontě v extralize 986 odehraných zápasů. V loňské sezoně nastoupil k 55 zápasům a připsal si 16 kanadských bodů za 5 gólů a 11 nahrávek. „Člověk se snaží svůj věk nepřipouštět. Záleží hlavně na zdraví, předloňský rok mě z plánování vyléčil. Uvidíme, jak se to rozběhne v příští sezoně, minulou zdraví drželo,“ řekl zkušený bek.

Zlínští hokejisté hráli v předchozích dvou sezonách vždy předkolo play off a v konečném účtování obsadili devátou příčku. Berani by rádi prošli do čtvrtfinále vyřazovacích bojů. „Tým má potenciál, jsou tady mladí kluci, střední generace je velmi dobrá. Jsem rád, že se podařilo udržet přední hráče. Tím, jak se kluci o rok vyhráli, tak by to mohlo  být opět lepší,“ uzavřel David Nosek.Obránce David Nosek (uprostřed) při zahájení přípravy na sochu pod vedením hlavního trenéra Antonína Stavjani. FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK - JAN KARÁSEK