Zklamaný Lakatoš: Mohl jsem rozhodnout v prodloužení, máme jen bod

První brankou v letošní sezoně zařídil remízu v duelu s lídrem soutěže z Třince, ale po skončení zápasu z něj útočník Dominik Lakatoš moc radost neměl. Berani totiž prohráli 2:3 po prodloužení a padli potřetí v řadě. „Je hezké, že jsem dal první gól v sezoně, ale mohl jsem zápas rozhodnout v prodloužení. Škoda, máme jen bod. Jsem z toho zklamaný,“ řekl Lakatoš.

- Zápas se vám přitom podařil, že? Třinec jste často dostali pod velký tlak a mohli jste klidně vyhrát v základní hrací době za tři body.
"Hráli jsme dobře, měli jsme víc ze hry. Těžko se mi to hodnotí po prohře v prodloužení. Celé utkání jsme hráli kompaktně a organizovaně, ale v jedné části nás Třinec zatlačil. Naštěstí nás perfektně podržel Sedlo, díky němu máme aspoň bod."

- Jak se vám hrálo v nově sestavené formaci s Jakubem Hermanem a Zdeňkem Okálem?
"Kluci jsou super hokejisté, chci mezi ně zapadnout tím, že budu odvádět maximum. Myslím, že si i vyhovíme a doufám, že si sedneme ještě víc a bude to zápas od zápasu lepší."

- Štvalo vás hodně dlouhé čekání na vstřelenou branku?
"Když nedáte gól půlku sezony, tak vám to v hlavě trochu leží. Ale to není věc, kvůli které bych se trápil Už jsem si z toho dělal i srandu. Chci každý zápas odvádět práci pro tým, abychom makali a vyhrávali. Nechci si hrát na nějakého hračičku, který musí dávat každou sezonu třicet branek. Je hezké, že jsem dnes dal gól, ale ono to nebylo až tak těžké netrefit prázdnou bránu. Povedlo se a teď v pátek to chce body."

- Vypadalo to, že po reprezentační přestávce máte hodně fyzických sil, je to tak?
"Naše hra je na tom postavená, musíme být nepříjemný soupeř pro každého. Taktiku moc neměníme, nemůžeme si hrát na Ovečkiny a Dacjuky. Podle mě dokážeme poctivou prací odehrát perfektní zápas s kýmkoliv."

- Říká se, že během vánočních svátků se rozhoduje o celé sezoně. Vnímáte to stejně?
"Vždycky se to po půlce sezony láme, týmy se začnou trhat a v tabulce se objevují bodové odskoky. Naší prací je zůstat furt na dostřel prvních týmů a tlačit se na ně, aby věděli, že to nebudou mít zadarmo."