Žižka a spol. v pauze nezahálí. Tým trénuje v kompletním složení

Tipsport extraliga má v první polovině prosince na programu druhou reprezentační přestávku během základní části. Nejvyšší soutěž je přesně v polovině dlouhodobé části, odehráno je přesně šestadvacet extraligových kol. Berani jsou zatím v nahuštěném závěru tabulky na desátém místě s jednatřiceti body. O značné vyrovnanosti svědčí skutečnost, že pět týmů dělí od sebe od desáté do poslední sestupové příčky pouhé čtyři body! Nejvyšší soutěž se rozběhne dvěma předehrávkami opět na začátku příštího týdne, Berani se představí ve středu 18. prosince v rámci 27. kola na ledě Karlových Varů.
„Program máme stejný jako v předchozí přestávce, neboť se nám osvědčil. Kluci dostali po vítězném zápase v Mladé Boleslavi dva dny volno. Od středy do pátku kombinujeme přípravu na ledě s posilovnou. V sobotu je volno a v neděli už opět trénujeme,“ uvedl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín.

Berani si dva dny vyčistili hlavy, odpočinuli si od hokeje a od středy se již připravují na náročný program zápasů, který je čeká v období kolem Vánoc a Nového roku. „Tempo bude rychlé, neboť odehrajeme dvakrát během pěti dnů tři zápasy. Léčíme i drobné šrámy na těle. Jedná se o poslední možnost kvalitně potrénovat, zaměřujeme se na systémové věci a oživujeme i silové prvky přípravy,“ upřesnil dvaapadesátiletý kouč.
 
Zatímco v listopadu tým trénoval bez reprezentantů (scházeli Ralfs Freibergs, Valentin Claireaux), nyní je v kompletním složení. „Trénuje již brankář Marek Čiliak a ve středu se objevil na ledě po zranění i obránce Dalibor Řezníček. V jeho případě se jedná zatím o lehčí režim na ledě, určitě nechceme uspěchat jeho návrat. Ten si vyžádá zřejmě více času,“ řekl Svoboda. Z prvoligového Přerova se vrátil do přípravy útočník Michal Popelka, v Chance lize prokazoval šestadvacetiletý forvard během listopadu slušnou formu. Trenérský tandem Robert Svoboda, Martin Hamrlík společně s gólmanským koučem Richardem Hrazdirou počítá s tím, že brankář Čiliak po vyléčení Beranům ještě v brankovišti pomůže. „Program utkání v závěru roku je hodně nabitý. Marek má u nás hostování do konce prosince. Budeme rádi, když se vrátí v plné síle a ve dvojici s Liborem Kašíkem si rozdělí zátěž,“ pověděl Svoboda.

Česká extraliga odehraje do třetí únorové přestávky celkem 17 zápasů, chleba se bude lámat právě zde. „Potřebujeme v této fázi sezony nahrát co nejvíce bodů,“ uzavřel Robert Svoboda.

Nejbližší program extraligových zápasů po konce kalendářního roku 2019:

Středa 18. prosince v 17:30 hodin: venku Energie Karlovy Vary
Pátek 20. prosince v 17:30 hodin: doma Vítkovice Ridera
Neděle 22. prosince v 15:30 hodin: doma Olomouc

Čtvrtek 26. prosince v 16:30 hodin: venku Škoda Plzeň
Sobota 28. prosince v 15:30 hodin: doma Rytíři Kladno
Pondělí 30. prosince v 18:00 hodin: venku Bílí Tygři Liberec

Útočník Jakub Herman a kapitán PSG Berani Zlín Tomáš Žižka během tréninku. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT