Žiga Jeglič: Porážka mrzí, neprosadili jsme se ani v přesilovkách

Podruhé v řadě vyšli doma bodově naprázdno a zůstávají na předposledním místě extraligové tabulky. Hokejisté PSG Berani Zlín těsně prohráli s Plzní 1:2, ačkoliv herně se soupeři přinejmenším vyrovnali. „Porážka nás mrzí, Plzeň výborně bránila a my jsme se neprosadili ani v přesilovkách,“ řekl útočník Žiga Jeglič.
Berani měli k bodům velmi blízko, v úvodní třetině si vypracovali náskok díky brance lotyšského obránce Ralfse Freibergse. Jenže ve druhé části hry o něj přišli, když se Západočeši prosadili dvěma slepenými góly a těsné vedení si už v závěru pohlídali. Domácí přitom po pátečním triumfu v Olomouci, kde brali tři body za výhru 5:3, chtěli potvrdit vzrůstající formu a herní pohodu. Ale na v pohodě hrající tým Plzně nevyzráli.

„Začátek z naší strany nebyl nejlepší, Čilo nás tam zachránil. Potom jsme dali gól, ale škoda, že jsme pak udělali chyby a dvakrát inkasovali. Plzeň byla dnes v defenzívě dobrá. Ani v přesilovkách to od nás nebylo dobré, musíme se více dostat ke střelbě. Na konci jsme měli velký tlak, už to ale bylo pozdě,“ povzdychl si Jeglič.

Zlínské hokejisty nyní čeká reprezentační přestávka, do níž půjdou ze 13. místa. Bitva o udržení v nejvyšší soutěži bude nadále velmi napínavá. Otázkou je, zda u ní bude i Jeglič, jemuž skončila pětizápasová zkouška. Zaznamenal během ní bilanci jeden gól a tři asistence. 

„Mám z toho super pocity. Dlouho jsem nehrál, ale ve Zlíně jsem se cítil výborně. Hráli jsme všechny zápasy dobře, máme dobrý tým,“ řekl Jeglič, který naskočil do hry po osmiměsíční pauze. „Cítím se dobře. Extraliga je super soutěž, ale to už jsem věděl, když jsem hrál za Slovan a hráli jsme proti českým týmům. Tabulka určitě neukazuje, jaká je reálná situace, Zlín má výborný tým,“ poznamenal slovinský forvard. 

Nyní jej čeká reprezentační pauza a povinnosti, které si bude plnit v národním týmu Slovinska. Příští týden by také chtěl mít jasno o svém dalším působišti. „Doufám, že zůstanu v extralize. Ještě jsme se ve Zlíně nedohodli, ale doufám, že se dohodneme. Nějaké další nabídky mám, uvidíme,“ řekl Jeglič.

Slovinský útočník Žiga Jeglič při utkání s Plzní, vpravo nejproduktivnější hráč extraligy Milan Gulaš. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT