Zdravý a šťastný. Brankář Libor Kašík byl při návratu plný energie

Po více než dvouměsíční pauze způsobené zraněním po střetu s Jaromírem Jágrem se gólman Libor Kašík vrátil do branky PSG Berani Zlín. Comeback to byl vskutku náročný, vždyť na ledě O2 arény proti němu stál suverén letošní extraligy. Berani ale i zásluhou 33 zásahům Kašíka zvládli urvat proti pražské Spartě bod za prohru 1:2 v prodloužení.
"Než začneme, musím poděkovat tatínkovi Liborovi, mamince Božence, ségrám Andrejce a Helence, masérce Janě, kondiční Verunce, Rišovi Hrazdirovi a psycho kouči Leo Pavlíkovi, který mně zařídil rehabilitaci v Innsbrucku. Celý tento tým mě dával dohromady," vzal si úvodem rozhovoru slovo Libor Kašík.

Energie z něj tryskala, šlo vidět, jak moc se zpět do brány těšil. Poslední sezony byl zvyklý být jedničkou a chytat téměř každý zápas. A teď najednou více než dva měsíce pauza. "Moc jsem s tím zraněním neuměl pracovat, nezvládal jsem nic nedělat, takže mě ostatní museli brzdit, abych dal koleno i někdy volno. Věřím, že už je všechno v pořádku. Uvidíme po zápase, jestli to neoteče. Cítím se v pohodě, ale pravda je, že jsem měl prášek na bolest," pověděl sedmadvacetiletý gólman po utkání na Spartě.

Návrat mezi tři tyče nakonec oslavil bodem. "Měl jsem z toho respekt, protože Sparta poslední dobou jede, ale bod je zlatý. Škoda, že se ještě nepřiklonilo štěstíčko k nám, mohly být dva body, ale i tak jsem šťastný," řekl Kašík, jenž si v O2 aréně zapsal třiatřicet úspěšných zásahů. "Ale tutovek Pražené příliš neměli, kluci mně hodně pomohli," zakončil Libor Kašík.

Brankář Libor Kašík likviduje jednu z třiatřiceti střel v utkání se Spartou Praha. FOTO: JULIANA ZASH (www,hcsparta.cz)
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Oceláři Třinec