Zdeněk Sedlák ml. se stal nejlepším střelcem Světového poháru juniorů v Soči

V patnácti letech se vydal na těžkou a dobrodružnou cestu. Odložil dres svého domovského města a přesunul se do blízkosti polárního kruhu, kde sídlí elitní finský tým Kärpät Oulu. Zde se odchovanec zlínského hokeje po pěti letech již zcela zabydlel. Začíná se prosazovat nejen v juniorských soutěžích, ale také pomalu nakukuje do prvního mužstva. V minulém týdnu dosáhl velkého ocenění, když se stal na Světovém poháru juniorů v Soči nejlepším střelcem turnaje.
Zdeněk Sedlák mladší, syn vicemistra ČR z roku 1994, prošel v týmu Kärpät Oulu development tréninkovým programem. Získal zde za čtyři roky čtyři medaile a hned dva tituly mistra Finska, jak v kategorii U20, tak U18. A rozhodně nebyl jen do počtu, když v 169 zápasech nastřílel 90 branek a na dalších 81 přihrál, čímž si držel průměr vyšší než bod na utkání. V loňském roce také nastoupil v druhé nejvyšší finské soutěži „Mestis“ ve žlutomodrém dresu RoKi Hockey, kde v 17 utkáních vstřelil tři góly a na dalších pět přihrál. Letošní přípravu zahájil již v A týmu, kde se mohl učit od hvězd finské ligy včetně Jesse Puljujärviho, čtvrtého hráče draftu 2016. 

V uplynulém týdnu proběhl v ruském Soči Světový pohár juniorů – ICE hockey World Cup U20, kterého se zúčastnili juniorští mistři svých zemí. Ve dvou skupinách na sebe narazily tyto mužstva: ruský Lokomotiv Jaroslav, švédský Modo, AJHL Kanada, NAHL USA, švýcarský Davos, rakouský Red Bull Salzburg, finský Kärpat Oulu a český zástupce HC Oceláři Třinec. 

V této konkurenci nejlepších hráčů svých zemí se výrazně prosadil také zlínský odchovanec Zdeněk Sedlák, hájící barvy Kärpat Oulu. Stal se nejlepším střelcem turnaje, když v pěti zápasech vstřelil šest branek a pomohl svému týmu ke třetímu místu v turnaji. V kanadském bodování turnaje obsadil druhé místo za týmovým kolegou Tiesksolou. Turnaj vyhrál Lokomotiv Jaroslav. 

Zdeněk Sedlák, který pravidelně reprezentuje Českou republiku, se v loňské sezoně zúčastnil s výběrem U19 neoficiálního mistrovství světa v Kanadě, kde se stal se čtyřmi góly v šesti zápasech také nejlepším střelcem turnaje. Svoji produktivitu v reprezentaci prokázal v průběhu celého roku, když ve 14 zápasech získal 15 bodů.
×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno