Zdeněk Okál: Porážka hodně mrzí, ale nevyužili jsme řadu šancí

Dvakrát za sebou prohráli o gól a o víkendu nevybojovali ani bod. Hokejisté PSG Berani Zlín doplatili na špatnou produktivitu a podlehli doma týmu Bílí Tygři Liberec 3:4. „ "Šancí jsme měli opravdu moc, je potřeba je proměňovat. Musíme se taky věnovat i obraně, inkasované góly padají po našich chybách a dáváme je soupeři skoro zadarmo,“ řekl devětadvacetiletý útočník Zdeněk Okál.
- Dnešní porážka je hodně frustrující, že? Soupeře jste přehráli i přestříleli, ale jste bez bodu.
"Šancí jsme měli opravdu moc, je potřeba je proměňovat. Nevím, jestli jsme zbytečně zbrklí… Musíme se taky věnovat i obraně, někdy mi přijde, že inkasované góly padají po našich chybách a dáváme je soupeři skoro zadarmo. Je třeba se na to zaměřit na tréninku a zlepšit se. Chybí nám i Tomáš Žižka a Dalibor Řezníček, což jsou zkušení hráči."
 
- V závěru jste byli vyrovnání blízko…
"Snažili jsme se do toho jít naplno a ukázat i lidem, že bojujeme do poslední chvilky. Motalo se to tam u brankoviště, ale nespadlo to tam. Teď máme den volna, pak potrénujeme, srovnáme si hlavu a v pátek na to vletíme. Myslím, že máme kvality na to, abychom se s tím vyrovnali."

- Potěšil vás aspoň vstřelený gól?
Jasně, každá branka potěší a zrovna po zranění. Už když jsem jel na nájezd, tak jsem měl vybraná tři místa, která chci trefit. Jedno jsem vybral a podařilo se. Hrálo se mi s Fryškou a Dufíněm dobře, všichni jsme takoví malincí, když to řeknu blbě, hajzlíci, kteří po ledě létají a dovolí si."

- Přitom po první třetině, kdy jste musel odejít zraněný a s pomocí lékaře do šatny, nebylo vůbec jisté, že se do hry vrátíte. Prozradíte, co se vám v tu chvíli přihodilo?
"Dostal jsem pukem přímo do žeber. A když letí rychlostí 170 kilometrů v hodině, tak to vždycky trochu štípne. (pousměje se) Chvíli jsem měl vyražený dech, ale snad to bude v pořádku. Samozřejmě, že mi blesklo hlavou: sakra, zase já, ale musím do toho tak jít, i takhle pomůžu týmu."

- Další zápas máte až v pátek, kdy jedete do Pardubic, Nechtěli byste raději hrát už v úterý, abyste smolný víkend dostali z hlavy?
"Třeba to bude ku prospěchu. Rozebereme si, co jsme udělali špatně v dnešním utkání. V pátek chceme uspět, potře
bujeme porážet soupeře, kteří jsou v tabulce kolem nás. Ale důležitý je pro nás každý zápas, nemáme na co čekat, vždyť už se hraje dvacáté kolo-"

Útočník Zdeněk Okál se raduje ze vstřeleného gólu v 38. minutě utkání s Libercem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇAT