Zápas s Litvínovem byl nejtěžší, hodnotí deváťák Babulík Sev.en Hockey Cup

Druhé místo. Pro zlínské mužstvo dobrý výsledek, sami mladí Berani však cítí, že měli na víc. Na domácím turnaji, který byl třetím kolem poháru Sev.en Hockey Cup, zvládli dva zápasy ze tří – prohráli jen s Litvínovem. „Nebyli jsme tak zdravě nahecovaní,“ přemýšlí zpětně útočník Richard Babulík.

Celodenní turnaj deváťáky v mnohém prověřil. Ráno nastoupili k prvnímu zápasu, večer pak posledním utkáním programu turnaj zakončili. „Proti Kladnu jsme byli velice nahecovaní, šlo to podle našich představ. Naopak druhý zápas s Litvínovem jsme podcenili. Až poslední třetinu jsme hráli tak, jak jsme si řekli v kabině,“ vrací se útočník Beranů Richard Babulík k odehraným duelům. „Závěrečný zápas proti Pardubicím už jsme byli unavení, ale našli jsme v sobě poslední síly a ubojovali to.“

Právě utkání s Litvínovem, loňským republikovým mistrem v kategorii 8. tříd, bylo podle zlínského mladíka nejnáročnější. „Jsou to šikovní hráči, mají výbornou fyzičku. Jejich taktika je furt stejná, ale nedokážeme si s ní moc poradit,“ popisuje Babulík nepříjemného soupeře. Proti Severočechům hráli mladí Berani na Sev.en Hockey Cupu potřetí. Po předešlých výsledcích 3:6 a 3:2 prohráli na domácím ledě 2:4. V průběžném pořadí poháru jsou aktuálně druzí právě za Litvínovem, na který ztrácí tři body.

Cíl zlínského týmu však zůstává stále stejný. „Ano, chceme vyhrát. Musíme přidat hlavně v obraně a také se před zápasy víc nahecovat,“ říká odhodlaně 13letý forvard, který na nedělním turnaji ve Zlíně zaznamenal gól a přihrávku. Poslední kolo poháru se uskuteční 1. března v Kladně.

Sám Babulík si turnaj na domácím stadionu užil. Se spoluhráči strávili jeden den, odehráli tři zápasy a společnost jim často dělal klubový maskot. „Bylo to velice dobré, turnaj se mi líbil. Všechno bylo nachystané, jak mělo,“ chválí organizaci mladý hokejista.

Výsledky Zlína ve třetím kole poháru

Zlín – Kladno 7:2
Zlín – Litvínov 2:4
Zlín – Pardubice 4:3sn

Konečné pořadí třetího kola poháru

1. Litvínov – 9 bodů
2. Zlín – 5 bodů
3. Kladno – 3 body
4. Pardubice – 1 bod

×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera