Zápas jsem si užíval, řekl Honejsek, jehož lajna řídila výhru v Litvínově

Byl to ofenzivně povedený večer na severu Čech. Útok ve složení Roman Vlach, Ondřej Veselý a Antonín Honejsek zaznamenal na litvínovském ledě hned čtyři branky a přispěl výraznou měrou k výhře 6:3. "Moc jsem chtěl tento zápas vyhrát, užil jsem si jej," pověděl po závěrečné siréně autor dvou gólů a jedné asistence Antonín Honejsek.
Druhý útok otevřel skóre ve 14. minutě, kdy se po asistenci Honejska a Veselého prosadil Roman Vlach. V polovině duelu se dostala do brejku dvojice Vlach, Honejsek a druhý jmenovaný zvyšoval už na 3:0 pro Zlín. "Věděl jsem, že přijde od Romana střela. Najížděl jsem si na dorážku, která ale byla těžká. Puku jsem si všiml pozdě a dával jsem to na dlouhou hokejku. Jen tak jsem do kotouče plácl, naštěstí to tam spadlo," líčil situaci barvitě Antonín Honejsek.

Za pět minut tento pětadvacetiletý forvard skóroval podruhé v utkání a zvyšoval na 4:1. "Povedlo se mi udělat obránce a dostat se do úniku, kde jsem zvolil svou oblíbenou kličku," řekl Honejsek. Při závěrečné power-play Litvínova se ještě druhým dvougólovým střelcem zápasu stal Roman Vlach.

Zlínští hokejisté mají po dvou kolech nastřílených devět gólů, což je nejvíce ze všech týmů ligy. "Dáváme hodně branek, to je dobře, ale musíme zapracovat i na obraně. Hrajeme v některých momentech až moc do útoku, třeba jako doma s Brnem, kdy jsme tím ztratili vedení," myslí si Honejsek. Připomněl i zaváhání z litvínovského duelu, kdy Berani z pohodového vedení 5:1 udělali ještě drama. "Soupeř snížil na rozdíl dvou gólů a vytvořil si další tlak. Říkali jsme si v kabině, že si na to musíme dát, pozor, ale... Měli jsme puky dávat rychleji ven z pásma, stejně jako na konci," pověděl Honejsek.

Ten si vyvolávání jeho jména zhruba padesátkou žlutomodrých fandů velmi užíval. "Chtěl jsem moc vyhrát, takže jsem spokojený. Velmi jsem si zápas užil, jak vyvolávání mého jména, tak vítězný pokřik po zápase. Chybělo mi to, jsem moc rád, že si to budu zase užívat," usmíval se Honejsek. Problémy mu dělalo jenom vedro. "To je hrozné, na domácím zápase s Kometou jsem normálně zdechal," dodal.

Na závěr ještě trochu statistiky, Berani naposledy vyhráli na venkovním kluzišti na šest gólů 23. listopadu 2012 v Českých Budějovicích rovněž 6:3.


Antonín Honejsek zaznamenal podařený návrat do Zlína, v Litvínově dal dva góly a na jeden nahrál
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín