Začínáme! Junioři zahajují sezonu v Pardubicích

Týdny letního drilu končí. Junioři stojí na prahu nové sezony, kterou zahájí dvojzápasem na východě Čech proti Pardubicím a Hradci Králové. „Celá příprava proběhla bez problémů a vážnějších zranění,“ těší trenéra týmu Roberta Svobodu. „Měla by tak být dobrým základem pro následující závodní období.“
Na ledovou plochu vyjeli junioři poprvé 22. července, od té doby jejich přípravu tvořila kombinace tréninků na ledě a kondičních tréninků mimo led. „Širší kádr absolvoval přípravu v plánovaném rozsahu, její součástí byly i vícefázové denní tréninky. Náročnost přípravy znásobilo velmi teplé léto, které zvyšovalo celkovou zátěž hráčů,“ zhodnotil poslední týdny kouč Svoboda.

V rámci letní přípravy sehráli mladí hokejisté celkem sedm přípravných utkání se soupeři z okolí. „Do zápasů nastoupili všichni hráči, kteří usilovali o místo v týmu,“ popisuje zlínský trenér. V pěti případech Berani vyhráli, ze dvou duelů naopak odešli poraženi.

Soutěžní část sezony zahajují Zlínští na východě Čech. Už dnes od 17:45 hrají v Pardubicích, o den později vyzvou od 12 hodin juniory Hradce Králové. První domácí zápasy pak čekají mladé Berany další víkend – v pátek 13. září budou hostit Plzeň a v sobotu 14. září Karlovy Vary. Kompletní rozpis utkání juniorů naleznete zde.

Výsledky přípravných zápasů juniorů

Olomouc –
Berani Zlín 3:7
Kometa Brno – Berani Zlín 4:3
Berani Zlín – Vítkovice 4:7
Berani Zlín – Havířov 4:0
Vítkovice – Berani Zlín 2:3pp
Berani Zlín – Kometa Brno 3:1
Berani Zlín – Olomouc 5:2

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno