Začíná play off: Berany čekají dva zápasy na ledě Mladé Boleslavi

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín vstoupí podobně jako v loňské sezoně opět do vyřazovacích bojů v play off. Berani se utkají v předkole Generali play off Tipsport extraligy s celkem Bruslařský klub Mladá Boleslav o postup do čtvrtfinále. Hraje se na tři výhry, nejdříve poznáme postupujícího ve čtvrtek 14. března a nejpozději v neděli 17. března, kdy je na programu v Mladé Boleslavi případný pátý rozhodující duel. Série osmého a devátého týmu po základní části je teprve na svém začátku a bitva o postup začíná. „Hraje se od nuly a šance na obou stranách jsou vyrovnané. Postup do předkola je pro zlínský hokej úspěch, když si uvědomíme, kolik klíčových hráčů před sezonou odešlo. Loni nás vyřadila Olomouc, letos cítíme šanci a chceme ještě více,“ pověděl Robert Svoboda, hlavní trenér PSG Berani Zlín. Série začne dvěma zápasy na ledě Bruslařů, úvodní je na programu v pondělí 11. března v 19 hodin.
Zlínští hokejisté rozhodli o postupu do vyřazovacích bojů v závěrečném kole základní části, když před vyprodaným hledištěm porazili mistrovský tým brněnské Komety 3:1. „Jednoznačně je to úspěch, neboť po každé sezoně jsme ztratili klíčové hráče. Postup jsme si vybojovali kolektivním výkonem a pod sebou jsme nechali pět týmů. Vůdčí roli převzali jiní hráči, od kterých se to nečekalo. Jsme rádi, že jsme to zvládli a rozhodně jsme ještě neřekli poslední slovo. Těší nás, že neustále bouráme prognózy expertů a novinářů, kteří nás každoročně pasují na nepostupová místa,“ řekl zlínský trenér. 
  
Skvělé výkony v základní části předváděli nejproduktivnější hráč týmu Jiří Ondráček, nejlepší střelec Tomáš Fořt a Pavel Kubiš. Začátkem ledna se vrátil do mateřského klubu brankář Libor Kašík a byl základním pilířem úspěchu na zlínské jízdě do předkola play off. „Libor nás výrazně podržel. Za svá záda málokdy pustil více než dva góly a svými výbornými výkony strhl i ostatní,“ uvedl jednapadesátiletý kouč Zlína. Berani se představí v předkole potřetí a mají padesátiprocentní úspěšnost. V roce 2016 postoupili přes Třinec (3:2 na zápasy) a loni vypadli s Olomoucí (1:3).

V cestě do čtvrtfinále stojí Beranům v cestě ambiciózní Mladá Boleslav vedená kapitánem Michalem Vondrkou. Zlín protivníka v základní části třikrát porazil a neuspěl jen před týdnem, kdy vyrazil k soupeři v hodně okleštěné sestavě. „Bruslaři jsou po fyzické stránce hodně silní a dobře bruslí. Na druhou stranu to pro nás není špatný soupeř, neboť jsme je třikrát porazili. Šance jsou vyrovnané, očekáváme fyzický náročný hokej s řadou osobních soubojů. Sérii rozhodne momentální forma gólmanů, dále střelecká potence a především zdravotní stav jednotlivých hráčů,“ předpověděl Svoboda.

Největší nebezpečí ze strany Středočechů hrozí od dvojice Michal Vondrka a Jakub Klepiš. Bývalí reprezentační útočníci a členové elitního útoku Bruslařů jsou úspěšní hlavně v přesilových hrách. „Žádnou osobní obranu na ně nechystáme, Víme, jakým způsobem hrají a připravíme se na ně. Pro nás bude důležité, abychom se vyvarovali vyloučením a hráli možno, co nejméně v oslabení,“ pověděl hlavní trenér Beranů.Pozitivní informací pro zlínský tým je skutečnost, že prvoligový Přerov vypadl v play off s Kladnem a z kádru Zubrů posílí Berany v závěru sezony obránci Mikuláš Zbořil a Martin Novotný. Na marodce jsou stále beci Tomáš Žižka (zlomený prst), Dalibor Řezníček a útočník Štěpán Fryšara (tříslo). Zlínští vyráží k prvnímu zápasu do města automobilů s jednadvacetičlennou sestavou. „Bereme jen ty hráče, kteří nastoupí do úvodního duelu. Pokud nastane situace, že se někdo zraní nebo jiné okolnosti, máme připravené v záloze další hráče,“ upřesnil zlínský trenér.
 
Zlínští hokejisté absolvují dopoledne rozbruslení na vlastním ledě a krátce před jedenáctou hodinou se vydají směr střední Čechy. „Během cesty sjedeme na chvíli z dálnice a zastavíme na oběd v osvědčené restauraci U Kryštofů v Jinošově,“ hlásil Martin Kotásek, vedoucí mužstva a dodal: „Nocovat budeme v hotelu u Bělé pod Bezdězem, zhruba dvacet kilometrů od Boleslavi. Všechny ubytovací kapacity ve městě už byly obsazeny, ale našli jsme ubytování uprostřed krásné přírody v novém hotelu poblíž Máchova jezera.“

Vzhledem k pozdnímu začátku obou zápasů realizační tým společně s hráči neuvažovali, že by cestovali s denním předstihem. „Překvapilo mě, že se začíná tak pozdě, ale nebude s tím žádný problém. Času se přizpůsobíme, ráno máme rozbruslení a poté dostatek času na cestu. Dáváme přednost tomu, aby kluci měli pohodu a přespali ve vlastní posteli. Nejsem zastáncem báze,“ uzavřel Robert Svoboda. 

První zápas předkola Generali play off Tipsport extraligy 2019 BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín se hraje v pondělí 11. března od 19 hodin ve ŠKOENERGO Aréně, sledujte ho v přímém přenosu na televizní stanici O2 TV sport, dále na serveru hokej.cz HOKEJKA TV nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Program Generali play off Tipsport extraligy 2019 - předkolo:
Série BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín

Pondělí 11. března - 1. zápas: BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín (19 hodin)
Úterý 12. března - 2. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín (19 hodin)
Čtvrtek 14. března - 3. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav  (17 hodin)
Pátek 15. března - případný 4. zápas: PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav (17 hodin)
Neděle 17. března - případný 5. zápas: BK Mladá Boleslav – PSG Berani ZlínKdo postoupí z bitvy předkola play off hokejistů Zlína a Mladé Boleslavi do čtvrtfinále? FOTO: BK MLADÁ BOLESLAV - JAN PAVLÍČEK