Začíná mládežnické MČR krajů, za Zlínský kraj bude hrát deset mladých Beranů

Nejlepší hokejisté do 15 let míří na západ Čech. Čtrnáct krajských výběrů bude v Karlových Varech a v Chebu soupeřit na republikovém mistrovství, titul bude obhajovat Kraj Vysočina. Zlínští Berani mají ve výběru Zlínského kraje početné zastoupení.
Republikové mistrovství začíná ve středu 23. ledna a potrvá až do soboty 26. ledna. Čtrnáct krajů je rozděleno do dvou skupin po sedmi týmech. Ve skupině hraje každý s každým (celkem tedy šest zápasů), dva nejlepší celky z každé skupiny si to pak rozdají poslední den turnaje o medailová umístění.

Reprezentační tým Zlínského kraje, který odcestoval do dějiště turnaje už v úterý, tedy s jednodenním předstihem, byl zařazen do skupiny A. Ta odehraje svá utkání v Karlových Varech. Soupeřem Zlínského kraje budou například loňský vítěz Kraj Vysočina nebo domácí výběr. Do krajské nominace trenéři zahrnuli celkem deset zlínských hokejistů, silné zastoupení v týmu má také Vsetín. Své zástupce mají v mužstvu ještě Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Valašské Meziříčí a Brumov-Bylnice.

Krajské mistrovství se koná každý rok – v sudých letech pod hlavičkou Olympiády dětí a mládeže, v lichých pak jako samostatný turnaj. Zájemci mohou sledovat živé textové přenosy ze zápasů na onlajny.com, vybraná utkání bude živě přenášet také HokejkaTV, a to i s komentářem.

Hrací program Zlínského kraje (skupina A):

Středa 23. ledna
12:30 Zlínský kraj – Jihomoravský kraj
17:45 Liberecký kraj – Zlínský kraj

Čtvrtek 24. ledna
10:45 Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj
16:00 Kraj Vysočina – Zlínský kraj

Pátek 25. ledna
10:45 Zlínský kraj – Karlovarský kraj
17:45 Zlínský kraj – Středočeský kraj

Sobota 26. ledna
9:00 zápas o třetí místo (A2–B2)
11:00 finále (A1–B1)
13:00 slavnostní ceremoniál – předávání cen

Výběr Zlínského kraje

Brankáři
Michal Hendrych (Uherský Ostroh), Daniel Růžička (Vsetín).

Obránci
Marek Ročák (Brumov-Bylnice), Alan Žák (Uherský Ostroh), Filip Krajčík, Josef Machů, Vojtěch Mikula (všichni Vsetín), Jakub Valda, Adam Sýkora, Adam Burian (všichni Zlín).

Útočníci
Šimon Rigo (Valašské Meziříčí), Patrik Volas (Uherské Hradiště), Adam Turek, Matyáš Dědek, Matyáš Adámek (všichni Vsetín), Jakub Čechmánek, Matěj Mojžíš, Václav Matušů, Michal Tomeček, Vilém Jakeš, Jan Ramert, Lukáš Heš (všichni Zlín).

Trenéři
Lubomír Konečný, Radek Pšurný, Tomáš Jankovič.


Pozvánka na republikové mistrovství.