Za Česko! Talafa s Hamrlíkem povoláni do reprezentace, další čekají na šanci

Je čas převléct klubové dresy za dresy národního týmu. Začátkem listopadu se zastaví nejen seniorská extraliga, ale i mládežnické soutěže. České reprezentační výběry všech věkových kategorií mají před sebou zápasy s předními výběry z Evropy i ze zámoří. Ze Zlína obdrželi pozvánku obránci Tadeáš Talafa (U18, na snímku) a Matyáš Hamrlík (U19), další hokejisté jsou v širších nominacích.

Národní tým U20

Nejstarší mládežnickou reprezentaci čeká od pondělí 4. listopadu celotýdenní sraz, jehož součástí bude Turnaj čtyř zemí ve Finsku. Čeští hokejisté se na něm postupně utkají se Švédy, Finy a Rusy. Význam akce je umocněn blížícím se mistrovství světa juniorů, které bude Česká republika hostit na přelomu prosince a ledna.

Zlínský klub má na soustředění a turnaj ve Finsku zastoupení mezi náhradníky. Na případné dodatečné povolání bude čekat obránce
Matyáš Hamrlík. V nominaci ovšem figurují útočník Zdeněk Sedlák (Hermes, Finsko) a obránce Jan Dluhoš (Poruba), kteří v minulosti oblékali dres zlínských mládežnických týmů. Další zlínský odchovanec, obránce Jiří Suhrada (Tappara, Finsko), je stejně jako Hamrlík mezi náhradníky.

Národní tým U19

Reprezentace do devatenácti let se sejde v úterý 5. listopadu k šestidennímu kempu, jehož součástí budou také tři zápasy proti Finsku. Mezi nominovanými hráči je zlínský obránce Matyáš Hamrlík, trenéři povolali také obránce a zlínského odchovance Jiřího Suhradu, který hraje ve Finsku.

Národní tým U18

Reprezentační osmnáctka má na programu od soboty 2. listopadu přípravný kemp, na který pak naváže Turnaj pěti zemí ve Švédsku. Čeští mladíci na něm změří síly se Spojenými státy, Švýcarskem, Finskem a domácím Švédskem. Do nominace vybrali trenéři zlínského obránce Tadeáše Talafu, další zlínský hokejista, útočník Dominik Luža, je zařazen mezi náhradníky.

Národní tým U17

Česká sedmnáctka vyhlíží svůj vrchol sezony, turnaj World Hockey Challenge v Kanadě. Mladí hokejisté se sešli v neděli 27. října, o několik dní později se pak přesunou do zámoří. Postupně vyzvou Švédsko, Spojené státy, první kanadský výběr (Canada Black) a druhý kanadský výběr (Canada White), další zápasový program poté vzejde podle výsledků a umístění ve skupině. Zlínský klub má zastoupení mezi náhradníky, na případné povolání budou čekat útočníci Šimon Frömel a Lukáš Chludil.

Národní tým U16

Nejmladší mládežnickou reprezentaci čeká od neděle 3. listopadu přípravný kemp, jehož součástí budou i tři přípravné zápasy ve Švýcarsku s místním výběrem. Zlínský hokej na této akci zastoupení mít nebude.

Autor fotografie: Ronald Hansel, Juniorský hokej

×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno