Vítej doma, znělo ochozy. Miroslav Blaťák se po návratu uvedl gólem

Nehrál od loňského listopadu, táhly se s ním zdlouhavé zdravotní problémy se zády. Po deseti letech se vrátil odchovanec Miroslav Blaťák do Zlína. "Dlouho jsem nehrál, netušil jsem, co od sebe mám čekat," pověděl po úvodním utkání přípravy třiatřicetiletý obránce.
Blaťákův návrat do Zlína ale stál za to. Ze zápasu s bratislavským Slovanem neuběhly ani tři minuty a jeho rána z mezikruží skončila v síti. "To bylo vyloženě štěstí," prohodil skromně. "Zápas jsme ale prohráli, takže to zase tak slavné není. I když Bratislava je samozřejmě kvalitní tým," dodal. Berani nakonec padli s účastníkem mezinárodní Kontinentální hokejové ligy těsným výsledkem 2:3.

Na úvodní duel je to dobrý výsledek, k zahození nebyl ani výkon mužstva. "Byl to první zápas, byla mlha a špatný led, puky odskakovaly... Soupeř měl ale stejné podmínky, takže se není na co vymlouvat. Co se týče mého výkonu, byl průměrný," řekl zkušený bek.

Na zápas si našlo cestu téměř tři tisíce fanoušků, atmosféra byla díky početné skupince za brankou velmi dobrá. "Jenom se bojím, že lidi toho přes tu mlhu moc neviděli," pousmál se Blaťák, prozatím nastupující s číslem sedm, ale v extralize bude mít na zádech číslici 44.

Po jeho gólu se Zimním stadionem Luďka Čajky ve Zlíně neslo "Vítej doma!" "Samozřejmě to potěší, když vás lidi takto přijmou," pověděl s úsměvem mistr světa z roku 2010.
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín