Věříme své hře, řekl směrem k pátečnímu boji o předkolo Gazda

Až poslední 52. kolo Tipsport extraligy rozhodne o tom, zda se hokejisté PSG Berani Zlín probojují do předkola play off. Druhou bezbodovou porážkou v řadě si značně zkomplikovali svou situaci, každopádně nadále ji drží ve svých rukou. Obránce Beranů Daniel Gazda, který byl střelcem jediného gólu na ledě Olomouce při prohře 1:3, věří, že vše dobře dopadne.
"Pořád to máme ve svých rukou, jaké si to uděláme, takové to bude. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby ztratili i soupeři. Mají těžké zápasy, ale musíme se spolehnout sami na sebe. Věříme své hře i proti tak silnému mužstvu, jakým Brno je," řekl směrem k poslednímu duelu Gazda.

Berani mají nejlepší výchozí pozici z trojice se Spartou a Litvínovem. Bez ohledu na ostatní výsledky jim stačí uhrát bod. Do pátečního duelu s Kometou však musí pořádně zregenerovat. "Víc kluků má šrámy, musíme se zmobilizovat na páteční boj," řekl Gazda, který na rozhovor také nepřišel ve zcela ideálním zdravotním stavu. Duel na Hané navíc nedohrál další bek Dalibor Řezníček.

Těžký zápas s Kohouty mírně zlomila první třetina, Zlínští nevyužili své šance a těsně před pauzou inkasovali. "Soupeř na nás vletěl, diváci je hnali dopředu, byla super atmosféra. Mrzí nás šance, mohly z toho být góly. Byl to zápas hodný play off, oba týmy moc chtěly. My bod do desítky, zatímco Olomouc body do šestky. Těžký zápas, který se ale na jeden gól vyhrát nedal," pověděl jednadvacetiletý obránce.

Právě Gazda dal zkraje třetí třetiny Beranům šanci gólem na 1:3, kdy se nachomýtl před brankou soupeře. Na více už se ale Zlínští i přes enormní tlak ve čtyřminutové power play nezmohli. "Být před brankou soupeře není úplně můj prostor, ale trenéři nás nabádají, abychom chytře podporovali útok. Kulich (Edgars Kulda, pozn.) mi puk vracel hezky před prázdnou branku," popsal svou čtvrtou trefu sezony Daniel Gazda.

Zlínský obránce Daniel Gazda v souboji s Janem Káňou z Olomouce. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT 
×
Odehrané 15:00 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Kometa Brno