Veřejná premiéra dokumentu se uskuteční v neděli!

Zlínský hokejový klub připravil pro své fanoušky krásný předvánoční dárek. Na zlatou neděli 22. prosince ve 14:10 hodin promítne na multimediální kostce nad ledem před extraligovým zápasem s Olomoucí dokument ke kulatému 90. výročí zlínského hokeje. Stane se tak v rámci otevření Síně slávy zlínského hokeje.
Třicetiminutový dokument měl vydařenou slavnostní premiéru pro pozvané hosty koncem října v Golden Apple Cinema ve zlínském Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko. Nyní dokument zhlédnou v předvánočním čase i fanoušci zlínského hokeje. 
 
Na uskutečnění filmového projektu bylo vybráno přes dvě stě tisíc korun, přičemž nejvíce přispěl generální sponzor zlínského hokeje - stavební společnost PSG, dalšími přispívateli byli město Zlín a fanoušci, kteří přispěli v rámci fundraisingové výzvy či dražbou dresů. „Dokument se vytvářel v duchu Paměti národa, což znamená chronologické natáčení celoživotních vzpomínek na kameru se zrcadlovým systémem eye direct. Tyto záznamy jsme doplnili o archivy z médií a dále například i o archivy pana Bohumila Kožely, bývalého obránce, trenéra a funkcionáře," řekla Jitka Andrysová z Paměti národa Střední Moravy. Právě tato pobočka zrealizovala natočení hokejového dokumentu k historii zlínského hokeje.

Fanoušci uvidí ve filmovém dokumentu výpovědi celkem jedenácti pamětníků. Od nejstaršího žijícího hokejisty Zlína jednadevadesátiletého Svatopluka Klinkovského, dále Bohumila Kožely, Stanislava Přikryla, Jiřího Vodáka, Rostislava Vlacha, Martina Hamrlíka, Petra Čajánka, Jaroslava Balaštíka, Petra Lešku, Filipa Čecha až po současného kapitána Zlína Tomáše Žižku. „Scénář dokumentu jsme se rozhodli pojmout jako životní příběh. O začátcích, budování, výchově, úspěchu, ale i lidských tragédiích, které zlínský hokej poznamenaly. Právě pohledem těch, co si vše prožili," řekl Daniel Ostrčilík, sportovní novinář Deníku, historik zlínského hokeje a scénárista dokumentu.

Veřejná premiéra dokumentu k 90 letům zlínského hokeje se uskuteční v neděli 22. prosince ve 14:10 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Přijďte se podívat!