Ve věku 79 let zemřel Karel Heim

Zlínský hokej zasáhla smutná zpráva. Ve čtvrtek 6. prosince zemřel ve věku 79 let bývalý útočník a trenér mládeže Karel Heim. V nejvyšší soutěži odehrál během devíti sezon 288 zápasů a vstřelil přesně 100 gólů a přidal 65 nahrávek. Do nejvyšší soutěže naskočil v sezoně 1960/1961 a ve Zlíně hrál až do jara 1974. Hráčskou kariéru ukončil v druholigovém Vsetíně. Poté působil ve Zlíně jako trenér převážně u mládežnických týmů, vychoval řadu výborných hokejistů.

Rodilý Pražák Karel Heim (narozen 8. července 1939) přišel na Moravu v létě 1960 jako dvacetiletý útočník, když tehdejší klub TJ Gottwaldov postoupil poprvé do nejvyšší soutěže jako posila z Tatry Smíchov. V pozici útočníka byl velmi dobrým bruslařem, který se nebál osobních soubojů a vyznačoval se tvrdou a přesnou ránou. Oblékl i reprezentační dres, když nastoupil v zápase proti Kanadě.

Karel Heim se postavil na trenérskou lavičku v sezoně 1976/1977, když v první lize společně s Bohumilem Koželou převzali mužstvo po dvojici Jaroslav Stuchlík, Horst Valášek. Po půlroční anabázi u dospělého týmu trénoval dlouhá léta mládežnické a žákovské týmy Gottwaldova. Pod jeho vedením vyrůstali například Miroslav Okál, Roman Hamrlík, Martin Hamrlík nebo Petr Čajánek. Krátce působil i ve funkci tajemníka a sekretáře hokejového klubu ve Zlíně.  Ani v důchodovém věku nezanevřel na lední hokej a pravidelně navštěvoval extraligové zápasy na Zimním stadionu Luďka Čajky.

Čest jeho památce!

FOTO: ZLÍNSKÝ DENÍK – Daniel Ostrčilík

Útočník Karel Heim patři k oporám gottwaldovského hokeje v šedesátých a sedmdesátých létech. V nejvyšší soutěži dal přesně 100 gólů! FOTO archiv