Ve Zlíně se představí nejlepší střelec NHL Jonathan Cheechoo a elitní forvard Kyle Chipchura!

Bratislavský Slovan, první soupeř Zlína v přípravě před startem extraligy, ulovil v létě do svého kádru dvě velká jména. Dres slovenského účastníka Kontinentální hokejové ligy obléknou zvuční kanadští hokejisté Jonathan Cheechoo a Kyle Chipchura. Utkání na zlínském ledě pro ně bude premiérou v dresu „belasých“ podobně jako pro české hokejisty Radka Smoleňáka a Tomáše Kubalíka. Tým českého trenéra Miloše Říhy se připravuje na ledě od začátku července a má za sebou i úvodní přípravný zápas ve slovinském Mariboru, kde porazil 3:2 účastníka KHL, tým Torpedo Nižnij Novgorod.

Představme si blíže dvě kanadské hvězdy Slovanu. Šestatřicetiletý Jonathan Cheechoo je původem kanadský indián z kmene Kríů, který byl v dobách největší slávy nejlepším kanonýrem zámořské elitní soutěže, Cheechooa provázela pověst velké hvězdy NHL. V dresu San José nasázel před deseti lety 56 gólů a zámoří mu leželo u nohou. Nastřílel celkem 170 branek (včetně působení v Ottawě), ale poté se mu přestalo dařit, potuloval se na farmách a odešel do Evropy. Za tři sezony v KHL v týmech Medveščak Zagreb a Dinamo Minsk zaznamenal 59 gólů.

Třicetiletý útočník Kyle Chipchura odehrál v NHL 496 zápasů a vsítil 32 gólů, působil v týmech Montreal Canadies, Anaheim Ducks, Phoenix Coyotes a Arizona Coyotes, kde byl asistentem kapitána Shanea Doana. S Kanadou získal juniorský titul mistra světa v roce 2005. V týmu českého trenéra Miloše Říhy působí i šestice českých hokejistů: Tomáš Kundrátek, Václav Nedorost, Radek Smoleňák, Tomáš Kubalík, Jakub Valský a Lukáš Vopelka.

Po duelu ve Zlíně se utkají oba týmy v letošní přípravě ještě jednou, ve čtvrtek 18. srpna od 19 hodin na ledě ZS Ondreje Nepely v Bratislavě. Pro Slovan se bude jednat o důležitou generálku před ostrým startem KHL.

Aktuální širší hráčský kádr HC Slovan Bratislava před startem sezony 2016/2017:
Brankáři: Barry Brust (CAN), Justin Pogge (CAN), Christián Pavlas, obránci: Tomáš Kundrátek (CZE), Tomáš Starosta, Michal Sersen, Nick Plastino (ITA), Ivan Švarný, Patrik Luža, Mislav Rosandič (CRO), Patrik Bačík, Matej Pokorný, Filip Vidovič, útočníci: Jonathan Cheechoo (CAN), Kyle Chipchura (CAN), Radek Smoleňák (CZE), Václav Nedorost (CZE), Jeff Taffe (USA), Žiga Jeglič (SLO), Marek Viedenský, Andrej Šťastný, Pavol Skalický, Patrik Lušňák, Jakub Valský (CZE), Tomáš Kubalík (CZE), Juraj Šiška, Adam Ružička, Lukáš Vopelka (CZE), Boris Sádecký, Tomáš Zigo, Peter Galis, Marco Halama, Michal Hlinka, Jozef Tibenský, Samuel Petráš, Denis Pätoprstý.

Realizační tým: Miloš Říha (hlavní trenér), Roman Stantien, Rudolf Jendek (asistenti trenéra), Klemen Mohorić (tréner brankářů), Róbert Bereš (kondiční tréner), Samuel Petráš (technický manažer), Michal Nemček, Vladimír Čavojec (fyzioterapeuti), Tomáš Matocha (masér).

Sestava Slovanu na utkání ve Zlíně: Pogge, Pavlas - Kundrátek, Luža, Pokorný, Vidovič, Bačík, Plastino - Smoleňák, Ružička, Cheechoo, Chipchura, Zigo, Kubalík, Petráš, Šiška, Vopelka, Halama, Tibenský, Hlinka, Galis.

Český trenér Miloš Říha ve službách účastníka KHL Slovanu Bratislava. FOTO: ZLIN PRESS JIŘÍ ZAŇÁT
×
Odehrané 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC Vítkovice Ridera