V sestavě Beranů se objeví Petr Kanko, útočník se zkušenostmi z NHL

Extraligový hokejový tým PSG Berani Zlín přivedl v závěru přestupního termínu zajímavé jméno do ofenzivy. Střídavé starty do Zlína má vyřízeny zkušený čtyřiatřicetiletý útočník Petr Kanko z týmu HC RT TORAX Poruba. Rodák z Příbrami a odchovanec pražské Sparty má za sebou i účinkování v kanadsko-americké NHL. Zlín může na střídavý start z první ligy využít i další hráče v čele se zlínským odchovancem Antonínem Bořutou, který působí v Havířově.
"Jedná se o hokejistu s velkými hráčskými zkušenostmi. Je to důrazný útočník, který se umí prosadit i střelecky. Věříme, že díky jeho zralému věku a nesporným zkušenostem nám pomůže. Jsme přesvědčeni, že bude pro nás v extraligových zápasech velkým přínosem," pověděl Jiří Šolc, jednatel a sportovní manažer zlínského hokeje. Kanko poprvé nastoupí ve zlínském dresu již v pátečním důležitém zápase Zlína proti Litvínovu a poté v Hradci Králové.
 
Matador Petr Kanko má za sebou bohaté zkušenosti. Ve své hráčské kariéře nakoukl v sezoně 2005/2006 i do zámořské NHL, kde v dresu Los Angeles Kings nastoupil k deseti zápasům a vstřelil jeden gól. Tehdy úspěšně zaskočil v sestavě Králů za hlavní hvězdu týmu Kanaďana Luca Robitailla. Sedm let strávil v nižších zámořských soutěžích na farmách v Kitcheneru nebo Manchesteru. Před deseti lety se rozhodl pro návrat do Evropy a zamířil z mateřské Sparty do Třince. V extralize má na svém kontě celkem 103 zápasů, ve kterých zaznamenal 29 kanadských bodů za 12 gólů a 17 asistencí. V nejvyšší soutěži nastoupil za Spartu, Litvínov a Třinec. V první lize posbíral za Ústí nad Labem, Havířov, Frýdek-Místek a Porubu celkem 155 bodů v produktivitě za 81 branek a 74 asistencí. Kanko prošel všemi mládežnickými reprezentačními výběry České republiky.
 
Seznam hráčů na střídavý start z první ligy se rozšířil o další jména. Ve zlínském dresu mohou nastoupit obránce Antonín Bořuta z Havířova, útočníci Jiří Zdeněk, Jan Dufek z Poruby, Jakub Navrátil a Darek Hejcman z Přerova.


Jakub Navrátil (HC Zubr Přerov). FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

Antonín Bořuta (AZ Havířov). FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT

Jiří Zdeněk (HC RT Torax Poruba). FOTO: hcporuba.cz