V Boleslavi dvougólový Jiří Ondráček: Na čtyři trefy musíme bodovat

Dal dva góly a dorovnal ztrátu Beranů 1:4, ale ani to hokejistům PSG Zlín na body na ledě Mladé Boleslavi nestačilo. Jiří Ondráček, tentokrát hrající až čtvrtou lajnu, měl o tom, kde se zápas zlomil, celkem jasno. "Rozhodl náš nástup do utkání, bezesporu," směřoval svá slova Ondráček k tomu, že Zlín prohrával brzy už 0:3. Nakonec Berani padli s Bruslaři po boji 4:5.

Pozdější příjezd hostujících hokejistů se na úvodu duelu podepsal. Běžela 16. minuta a Bruslaři vedli již 3:0. A zaslouženě, hráči ve žlutomodrých dresech se soupeři nemohli vůbec rovnat. "Bezesporu rozhodl nástup do utkání, kdy to během chvíle bylo 3:0. Všude jsme byli pozdě," uznal útočník Jiří Ondráček, který následně svou tečí snížil na 1:3.

Mladoboleslavští odskočili v prostředním dějství zase do třígólového trháku, po čtyřiceti minutách ale byl stav už vyrovnaný 4:4. "Museli jsme se tlačit dopředu, nic jiného nám nezbývalo. Nakonec to mělo svůj úspěch, podařilo se nám srovnat. Nakonec jsme ale zase udělali chybu a jedeme domů s prázdnou," pověděl Jiří Ondráček, který byl autorem právě čtvrté trefy PSG. "Nádhernou nahrávkou přes celé hřiště mě našel Mira Blaťák. Pak už stačilo jen zavěsit," popisoval osmadvacetiletý forward.

Zlínští hokejisté měli možnost dorovnat na 5:5 krátce před koncem, jenomže nevyužili více než minutu trvající početní výhodu pěti proti třem. "V závěru už byl horší led a kluci si to nemohli dát přesně a rychle," vysvětloval Ondráček. Šance měl v závěru unikající Chytil a následně i Holík, ani jeden z nich ale střídajícího Lukáše nepřekonal.  

Ondráček hrál tentokrát čtvrtou lajnu, která byla velmi nebezpečná. Nejen že se její lídr prosadil v zápase hned dvakrát, šance si tvořil při svém extraligovém debutu i mladíček Gago, a to především aktivní hrou na brankovišti.

Po čtyřech kolech jsou svěřenci Rostislava Vlacha třetím nejvíce skórujícím týmem ligy, což je oproti loňským sezonám značný opak. "Výkon je asi dobrý, ale to se projeví na bodech až později. A to, že dáváme moc gólů... Když vyhrajeme, je jedno, jestli 1:0 nebo 6:5. Ale myslím si, že na čtyři branky venku bychom body vozit měli. Tentokrát jsme ale dostali i velmi smolné branky. Nevím, jestli je to špatným systémem nebo nezodpovědností, každopádně jsme bez bodu," uzavřel rozhovor Jiří Ondráček.