Útočník Tomáš Fořt po skalpu Litvínova: Extrémně důležitá výhra!

Veledůležitý zápas o šest bodů zvládli a Litvínov udolali 3:1. Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli potřetí za sebou a odpoutávají se od suterénu extraligové tabulky. „Potřebujeme vyhrávat s týmy, které jsou v tabulce kolem nás, je to extrémně důležité,“ oddychl si útočník Tomáš Fořt, který pojistil výhru střelou do prázdné branky.
- Dnešní duel byl dlouho vyrovnaný, jak těžké to bylo psychicky ustát?
"Nebylo to lehké. Věřili jsme, že zápasů, které jsme hráli dobře a prohráli, už bylo dost a že i když nám to dneska nelepilo, tak to musíme uhrát třeba i na nájezdy. Ještě o přestávce někdo v šatně říkal, že v 57. minutě to tam padne a ono to tak dopadlo. Prosadil se Štěpán Fryšara, který hraje důležité situace a dává góly. V Pardubicích vstřelil vítězný a dneska to samé."

- Hosté přitom byli hodně nebezpeční, že?
"Litvínov měl více šancí a situací, kdy mohl dát gól. Podržel nás Marek Čiliak, chytá výborně a podává excelentní výkony. S takovým výkonem brankáře musíme brát body, což se nám dneska díkybohu podařilo. Potřebujeme vyhrávat s týmy, které jsou v tabulce kolem nás, je to extrémně důležité. Když už získáme body s Třincem nebo Kometou, musíme je potvrdit."

- Věříte ještě v restart zatím nevydařené sezony?
"Hra už jde nahoru a je lepší a lepší. Po výměně trenérů se to vrátilo do kolejí, ve kterých to bylo předtím. Všichni věděli, co mají čekat a co se bude dít. V tomhle to bylo jednodušší, že jsme se vrátili tam, kde jsme loni skončili. I loni to přitom mělo stoupající tendenci."

- V 50. minutě jste ještě za vyrovnaného stavu odvolal faul pro hostujícího obránce Tomáše Pavelku, bylo to pro vás složité rozhodování?
"Tak na 80 procent jsem si myslel, že měl hokejku někde jinde a podjel jsem bruslí. Rozhodčí navíc pískli držení, říkal jsem si, že když už něco, tak podražení. Myslel jsem si, že to nebyl faul, tak jsem to odvolal. Hned za tři střídání měl Litvínov tutovku do prázdné brány a přestřelil, takže se nám to možná takhle vrátilo. Věřím, že by to udělal každý, kdo tady sedí v šatně."

- Začátek sezony jste zmeškal kvůli zranění ramene, jak jste na tom nyní zdravotně?
"Některý zápas je to lepší, někdy horší. Ještě to není úplně ono, ale vymlouvat se na to nechci. Už se o tom ani nechci moc bavit, řešilo se to hodně. Moje rameno už není důležité, důležité je, abychom zvládali takové zápasy, což se nám povedlo."

Tomáš Fořt uniká v souboji Richardu Jarůškovi při extraligovém utkání s Litvínocem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘI ZAŇÁT
×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
HC VERVA Litvínov