Útočník PSG Zlín Zdeněk Okál: Vyšel nám úvod sezony, lépe se dýchá

Hned ve 2. minutě proměnil parádní přihrávku Pavla Kubiše v první gól zápasu a nasměroval tak hokejisty PSG Zlín k vítězství nad Vítkovicemi. Tři body byly zcela zasloužené, Berani soupeře svírali a přehrávali celý zápas. "Oproti loňsku jsme chytili začátek sezony, lépe se dýchá. Sami jsme si řekli, že nemůžeme začít tak špatně jako loni a předloni," řekl útočník Zdeněk Okál.
- Vyhráli jste 2:0, ale klidně jste mohli dát pět až šest branek, že?
"Měli jsme hodně šancí, ale výborně jim zachytal brankář Bartošák. Klobouk dolů, některé střely byly do prázdné brány, ale výborně zasáhl lapačkou."

- První dvě branky padly do prázdné brány, skoro jako za éry sovětské sborné...
"Byly to rychlé kontry, Pavel mi při gólu parádně nahrál. A na druhou branku od první lajny nejde nic říct. Je radost se na ně dívat."

- První dvě střetnutí byla na zlínské poměry hodně divoká, dnes to byl klasicky zodpovědný výkon i směrem do defenzívy, ne?
"Bavili jsme se o tom už ráno před utkáním, že je krásné mít tolik vstřelených gólů, ale zároveň jsme jich i hodně dostali. Nechtěli jsme dělat vzadu stejné chyby jako s Brnem, kdy jsme měli pasáže, při nichž jsme nehráli svoji hru.".

- Hlavně dopředu vypadá tým velmi silný, máte z něj stejný pocit?
"Snažíme se napadat a hrát hru, jakou nám trenéři naordinovali. Přijde mi, že víc bruslíme, napadáme a celkově máme parádní systém. Celou přípravu jsme si něco zkoušeli a i změna tréninků byla podle mě ku prospěchu. Vyhovovalo mi to víc než ježdění na kole."

- Jak se vám hraje v lajně s Pavlem Kubišem a Martinem Podešvou?
"Všichni tři jsme silové typy, na ledě si vyhovíme. Jsem spokojený, doufám, že nám to vydrží."

- Pomáhá hodně přítomnost Miroslava Blaťáka na ledě?
Bláto je jako Petr Čajánek, má slovo a ohromnou podporu všech hráčů. Vážíme si ho jako hokejisty i jako člověka, je neuvěřitelné, co v kariéře dokázal. Sami vidíte na ledě, co se všechno ve světě naučil. Dává přihrávky na střelu skoro do prázdné brány.

- Novým miláčkem fanoušků se stává mladíček Filip Chytil, co říkáte na něj?
"Na to, že je mu teprve sedmnáct let, tak je výborně silově i technicky vybavený. Pokud mu to tak půjde dál, má nakročeno hodně vysoko."


Útočník Zdeněk Okál během domácího zápasu s týmem HC Vítkovice Ridera..
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín