Útočník Jan Dufek si vybojoval extraligovou smlouvu ve Zlíně

Hokejový tým PSG Berani Zlín hlásí další nové jméno v extraligovém kádru pro příští sezonu. Ve zlínské organizaci bude působit útočník Jan Dufek, který podepsal roční smlouvu s následnou opcí. Dvaadvacetiletý útočník Poruby působil ve Zlíně v rámci střídavých startů v závěru sezony a výbornými výkony v závěru základní části a v následném play off si vybojoval místo v extraligovém celku Beranů.
„Honza se nám hokejově velmi líbil, neboť velmi dobře čte hru. Současný moderní hokej je především o rychlosti a hokejovém myšlení, což jsou jeho nesporné přednosti. Velmi nás potěšilo, že tvoří hru, nebyl vůbec ustrašený a odehrál parádní zápasy. Budeme rádi, když jeho další růst proběhne v našem klubu,“ pověděl Martin Hosták, generální manažer a jednatel zlínského hokeje.

Dufek se bude hlásit trenérům v rámci zahájení přípravy na suchu na další extraligovou sezonu. Její start je naplánován v pondělí 29. dubna. "Nabídka přišla krátce po konci sezony a nebyl důvod s podpisem čekat. Jsem rád, že budu i v následující sezoně ve Zlíně. A snad navážu na závěr minulé sezony a naplním očekávání,“ uvedl Jan Dufek při podpisu smlouvy.
 
Odchovanec brněnského hokeje si prodloužil letošní sezonu ještě pár dní na reprezentačním kempu pod vedením kouče Miloše Říhy, kde působil v roli sparingpartnera. „Určitě to bylo pro něho cenná zkušenost. Viděl, jak a na čem má ještě pracovat, neboť kluci v národním týmu jsou ještě o kus výše. Na druhou stranu poznal, že se dá proti nim hrát a jsou to stejní hokejisté z masa a kůže jako on. Nemusí mít z velkých jmen při extraligových zápasech žádný respekt,“ řekl Hosták.

Jan Dufek (narozen 20. února 1997) je odchovancem brněnského hokeje a zkušenosti sbíral v kanadské juniorce v týmech Sherbrooke Phoenix a Blainville-Boisbriand Armada. Ve Zlíně odehrál celkem 11 zápasů a připsal si na své konto 5 bodů do produktivity za 1 gól a 4 asistence. Celkově má z extraligy ve statistikách 27 zápasů, ve kterých nasbíral 5 kanadských bodů z letošního krátkého působení v Baťově městě. 

Do extraligy nakoukl v sezoně 2016/2017 v dresu Litvínova. Poté nastupoval v první lize za týmy Mostu, Ústí nad Labem, Kadaně a Poruby. V první lize odehrál během tří sezon 97 utkání, ve kterých zaznamenal 48 kanadských bodů za 22 gólů a 26 asistencí.  

Dvaadvacetiletý útočník Jan Dufek bude působit v extraligovém Zlíně. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT