Útočník David Šťastný v přípravě na MS: Nominace mě překvapila

Hokejoví reprezentanti České republiky zahajují v pondělí 26. března přípravu na světový šampionát v Dánsku. Na úvodní přípravný kemp pod vedením hlavního trenéra Josefa Jandače byl nominován útočník David Šťastný z týmu Aukro Berani Zlín. „Nominace mě překvapila, i když nějaké náznaky se ke mně dostaly. Jsem rád, že se zúčastním úvodního přípravného kempu. Konkurence je v národním týmu obrovská, ale šanci zabojovat o mistrovství světa má každý,“ pověděl pětadvacetiletý forvard. Pozvánku do přípravy národního týmu obdržel rovněž zlínský odchovanec Michal Jordán, který působí v týmu KHL Amur Chabarovsk.

Zlínský útočník David Šťastný letos prožil velmi úspěšnou sezonu. Na začátku si odbyl reprezentační premiéru, když v srpnu odehrál dva přípravné zápasy proti Slovensku. Během sezony patřil k oporám extraligového týmu Beranů, kde zaznamenal v 55 zápasech celkem 32 kanadských bodů za 15 gólů a 17 asistencí. „Sezona byla v podstatě povedená, i když jsme vypadli v předkole play off s Olomoucí. Osobně ji hodnotím kladně, vstřelil jsem patnáct gólů, strávil jsem na ledě hodně času a cítil jsem důvěru trenérů. Jsem rád, že můžu jet na na přípravný kemp reprezentace, vnímám to velmi pozitivně,“ řekl odchovanec přerovského hokeje.
 
V létě se dozvěděl o premiérové pozvánce do národního týmu od spoluhráčů a považoval to nejdříve za legraci a vtípek od kamarádů. Tentokrát to bylo jinak. „Věděl jsem to pár dní předem. Nejdříve od pana Šolce a vzápětí volal manažer reprezentace pan Černý. Ale raději jsem si počkal, až to bylo potvrzené na internetu,“ uvedl David Šťastný.
 
Hráčský kádr české reprezentace se postupně doplní o hráče, kterým skončí klubové povinnosti a vypadnou v play off. Místo jim uvolní hokejisté z dosavadního kádru. „Konkurence je obrovská, někdo má větší někdo menší šanci zahrát si na světovém šampionátu, Jsou tady velmi kvalitní hráči, ale šanci má každý a stát se může cokoliv. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl útočník, jemuž končí po sezoně ve Zlíně smlouva.
 
Šťastný nastupoval ještě před třemi lety v první lize za rodný Přerov a nyní se dostal do přípravného kempu před mistrovstvím světa. “Je to jako sen. Jsem za tuto šanci velmi rád, budu trénovat s reprezentací a věřit, že si zahraji i přípravný zápas. Když se povede více, bude to pohádka. Není jednoduché probojovat se do reprezentace, z tohoto hlediska to beru pozitivně,“ vysvětlil hokejista, který oslavil před pár dny 25. narozeniny.
 
Vedle pozvánky na přípravný kemp mu udělal radost i zahájení srazu reprezentace. “Máme se hlásit v Praze ve dvě hodiny odpoledne, což je skvělé. V klidu si zabalím věci a dobře se vyspím. Hlavně, že nemusím brzy vstávat,“ uzavřel s úsměvem David Šťastný.
 
Čeští hokejoví reprezentanti mají sraz v pondělí 26. března odpoledne v Praze a v podvečer je čeká úvodní trénink na ledě Tipsport arény v Holešovicích. První část přípravy potrvá do čtvrtka, poté se mužstvo znovu sejde na velikonoční neděli v Příbrami, kde sehraje dva zápasy Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku.

Nominace české reprezentace na první kemp v Praze (26. – 29. března):
 Brankáři: Dominik Furch (Omsk, KHL), Patrik Bartošák (HC Vítkovice Ridera), obránci: Michal Jordán (Chabarovsk, KHL), Vojtěch Mozík (Podolsk, KHL), Adam Polášek (Soči, KHL), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk, KHL), Marek Hrbas, Lukáš Klok (oba HC Vítkovice Ridera), Jakub Galvas (HC Olomouc), Tomáš Pavelka (HC Sparta Praha), útočníci: Michal Birner, Roman Červenka (oba Fribourg, Švýcarsko), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk, KHL), Robert Kousal (Davos, Švýcarsko), Roman Horák (Podolsk, KHL), Matěj Stránský (Čerepovec, KHL), Adam Musil (San Antonio, AHL), Michal Řepík (HC Sparta Praha), David Šťastný (Aukro Berani Zlín), Jakub Orsava (BK Mladá Boleslav), David Tomášek, Martin Kaut (oba HC Dynamo Pardubice).

Program přípravy národního týmu v úvodní fázi před mistrovstvím světa 2018 v Dánsku:

 26. – 29. března: tréninkový kemp (Praha)
1. – 5. dubna: tréninkový kemp, zápasy Euro Hockey Challenge (Příbram):
středa 4. dubna v 17 hodin: Česko – Švýcarsko
čtvrtek 5. dubna v 17 hodin: Česko – Švýcarsko 

Útočník David Šťastný z týmu Aukro Berani Zlín se dostal do nominace na přípravný kemp před mistrovstvím světa. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT