Útočník David Šťastný po obratu: Prohra 0:1 by byla za náš výkon krutá

Hokejisté Aukro Berani Zlín vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy 2017/2018 úspěšně. Ve Vítkovicích sice od 17. minuty prohrávali 0:1, nakonec ale bojovností v power-play vyrovnali zásluhou dělovky Ralfse Freibergse, načež v prodloužení rozhodl o výhře Zlína David Šťastný.
Zlínští hokejisté si vytvářeli v průběhu duelu mnoho šancí, gólově prosadit se jim povedlo až v 59. minutě. Stačilo jim na to pouhých pět vteřin v power-play. "Zápas byl z naší strany dobře odehraný, bojovali jsme, hráli jsme týmově. Zasloužili jsme si vyrovnat a je jedno, kdy se to povedlo," pověděl David Šťastný, střelec vítězného gólu v prodloužení, kdy tečoval při přesilovce čtyři na tři pumelici  obránce Martina Matějíčka.

Obě branky padly vesměs ránou z kruhu. "Hráli jsme už power-play, takže nebylo moc co vymýšlet. Celý zápas jsme věděli, že naši beci mají prostoru na střelu dost, že musíme střílet," pověděl reprezentační útočník. "Naštěstí se nám to povedlo otořit, odjíždět s prohrou 0:1 by bylo hodně kruté za náš výkon," tušil Šťastný.

Berani vstoupili do nové sezony vítězně a doufají, že napočtvrté se jim povede start do extraligové soutěže. "Hodně se ukázali lotyští hráči, jsou šikovní. Snad ty negativní prognózy vyvrátíme. Vím, co tady jsou za hráči a jsem velmi pozitivní," uzavřel David Šťastný.


Útočník Aukro Berani Zín David Šťastný před vítkovickým gólmanem Patrikem Bartošákem. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT