Útočník David Šťastný: Olomouc má naše přesilovky načtené

Nevyužili šest přesilovek včetně skoro dvouminutové výhody pět na tři. Hokejisté Aukro Berani Zlín na to doplatili, když přišli o vedení a hostující Olomouci ve třetím duelu podlehli 1:2. Stejným poměrem prohrávají i v celé sérii předkola play-off. "Takové zápasy jako dneska se rozhodují bojovností, zarputilostí a tlakem do brány. To musíme ještě zvýšit," říká útočník David Šťastný.

- Dnes je asi jednoduché říct, co rozhodlo o vaší porážce, že?

"Klíčové byly nevyužité přesilovky. Bohužel jsme chvíli po naší přesilovce pět na tři dostali gól. Předtím jsem se otáčel, někdo na mě houkl, tak jsem to dal pod sebe, bohužel špatně, a ještě jsem u toho spadl... Pak už jsem viděl, že jejich hráč jede sám."

- Hra v početní výhodě vám nejde v celé sérii, čím to je?

"Sám nevím. Málo střílíme, Olomouc navíc naše střely dobře blokuje. Mají nás načtené. Snažíme se na tom pracovat a pořád vymýšlet něco nového."

- Přitom utkání jste měli dobře rozehrané, vedli jste a byli lepší...

"Je to velká škoda. Mohli jsme jít do vedení 2:1 na zápasy, ale teď místo toho prohráváme. Musíme zvýšit aktivitu a ještě přidat v bojovnosti. Tyto zápasy se těžko vyhrají šikovností, rozhoduje bojovnost, zarputilost a tlak do brány. To tam dneska asi nebylo."

- Hosté v závěrečné části hry už výborně bránili, dalo se s tím něco dělat?

"Poslední třetinu jsme odehráli asi nejlépe z celého dnešního utkání, předtím to bylo slabé. Byl tam tlak a střely, ale s Olomoucí se výsledek těžko obrací, především v play off."

Útočník Aukro Berani Zlín David Šťastný během třetího zápasu předkola play off s Olomoucí, vpravo Tomáš Fořt a hostující Lukáš Galvas. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT