Útočník Antonín Honejsek: Káša je teď nejlepší gólman v extralize

Hokejisté Aukro Berani Zlín pokořili v 11. kole Tipsport extraligy na domácím ledě Spartu 4:2 a zaznamenali pátou výhru z posledních šesti zápasů. Dvěma přesnými zásahy se podílel na triumfu Antonín Honejsek, který vysmekl poklonu i gólmanovi Liboru Kašíkovi. "Káša je teď nejlepší v lize, první třetina byla jenom jeho," pověděl zlínský útočník.
- Tondo, minule zde pohořel Třinec, tentokrát Sparta. Ukazuje mužstvo svou skrytou sílu?
"Vyhráváme domácí zápasy, což nám ze začátku sezóny nedařili. Změnili jsme poslední dobou styl, hrajeme agresivněji, a očividně, to vychází. Stoupá nám i sebevědomí, pak se hraje lépe."

- Vaše branka na 4:2. to byla paráda jako za dob Lešky a spol...
"Obrana Sparty zaspala, Zdeněk Okál šel střídat a na mě zapomněli. Skočil jsme za obranu a viděl jsem, že puk má na hokejce mladý Buky. Vím, že má tu žabku dobrou, tak jsem si tam najel. Vyšlo to, že to bylo bez ofsajdu, je to těžší od těch dob, kdy se zmenšilo střední pásmo. Moc jsem nevymýšlel, protože nebyl ideální led, poučil jsem se z minula, kdy jsem nedal proti Třinci trestné střílení, tak jsem vystřelil."

- Daří se vám nabourávat předpoklady, že budete na dně, jste dokonce před Spartou a Libercem. Co na to říkáte?
"Nikdo neřešil předpoklady, nikdo totiž nemůže před sezónou vědět, co jak bude vypadat. Chceme být na jiných místech než loni, z posledních šesti zápasů jsme pět vyhráli. Zatím jsme na dobré cestě, ale ještě je před námi hodně  práce."

- Byl proti Spartě hlavní rozdíl v gólmanech?
"Káša je teď nejlepší v lize, takže je lepší než kdokoli. V první třetině jsme chtěli moc útočit a soupeř měl brejky, tady rozhodl právě Libor Kašík, že jsme pak měli ještě o co bojovat."

- Jak jste vnímal protestní nefandění v průběhu první třetiny?
"Ani nevím, že se proti něčemu protestovalo. Byl jsem tak zažraný do hry (smích)."

- K hattricku vám chybělo už jenom trefit prázdnou branku při power-play soupeře, mrzí to?
"Škoda, ale mohlo to dopadnout i špatně. Roberts Bukarts tam něco vymýšlel, aby mi ten puk furt dal, nechci si představit, co by se dělo, kdybychom jej ztratili a byl z toho protiútok. To by asi trenéři nadávali."
 
Útočník Aukro Berani Zlín Antonín Honejsek cloní před sparťanskou bránou. Za ním obránce Tomáš Dvořák a gólman Sami Aittokallio. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT