Tým PSG Zlín nasadí proti Slovanu všechny posily. Hrát bude Blaťák i Honejsek

Hokejoví fanoušci Zlína se dočkali, přesně sto dní trval hokejový půst na zlínském ledě. Hokejisté PSG Zlín nastoupí k úvodnímu přípravnému zápasu nové sezony proti bratislavskému Slovanu (pátek 29. července v 18 hodin, ZS Luďka Čajky) se všemi letními posilami. Divákům se představí navrátilci do zlínského dresu Miroslav Blaťák, Antonín Honejsek, Antonín Bořuta, dále Martin Podešva nebo Ondřej Holomek, který bojuje na zkoušce o extraligový dres. Duel se slovenským účastníkem Kontinentální hokejové ligy slibuje divácky atraktivní zápas. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny od 17 hodin, stanovena je jednotná cena vstupenek 30 Kč. Majitelé permanentních vstupenek mají vstup volný.

Berani začali s přípravou na ledě 18. července a mají za sebou dva týdny finální přípravy před startem extraligového ročníku. Veselý a spol. trénují jednofázově, ale od dalšího týdne se tréninkové dávky budou postupně zvyšovat. „Důležité je, že jsme všichni zdraví. Ve třetím týdnu nesehrajeme žádný přípravný zápas, proto plánujeme v odpoledních trénincích v úterý a ve čtvrtek věnovat prostor hře s důrazem na systémové věci,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Zlín čeká na úvod atraktivní a těžký soupeř. Bratislavský Slovan má ve svém středu řadu zvučných hráčů, na zlínském ledě se představí v dresu „belasých“ bývalý nejlepší střelec NHL Kanaďan Jonathan Cheechoo, téměř 500 zápasů odehrál v prestižní zámořské soutěži jeho krajan Kyle Chipchura nebo čeští reprezentanti Tomáš Kundrátek a Radek Smoleňák. „Na úvod zápasové přípravy je to silný protivník. Slovan vyjel na led už začátkem července. Co se týká sehranosti mají před námi náskok, zatímco my jsme na ledě teprve dva týdny. Věřím, že nám souhra i kombinace budou fungovat,“ řekl čtyřiapadesátiletý kouč.

Do branky se postaví Libor Kašík, na střídačce budou připraveni obránce Oldrich Kotvan, útočník Michal Gago a druhý gólman Tomáš Štůrala. „Chceme hrát na šest beků a jednoho obránce mít v záloze. Sestava se během přípravných zápasů určitě protočí, zatím se jedná o první nástřel složení týmu,“ upřesnil Vlach. Volno dostali zkušený bek Jiří Marušák a útočníci Jiří Ondráček a David Hrazdira.

První zápas v nové sezoně, zlínské posily v akci a atraktivní soupeř s řadou hvězd zřejmě přiláká řadu diváků do hlediště. „Pro hráče je vždy lepší, když je fanoušci povzbudí. Uvidíme, jaká bude kvalita ledu. Naším cílem je podat co nejlepší výkon. Důležité je zvyknout si po dlouhé přestávce na zápasový rytmus, i když sehranost z naší strany nebude ideální. Duel se Slovanem určitě bude pro nás přínosem do další přípravy před startem extraligy,“ řekl Rostislav Vlach.

Jednotná cena vstupenek na přátelské zápasy před startem extraligové sezony hrané na ZS Luďka Čajky ve Zlíně činí podobně jako v loňském roce 30 Kč. Pokladny zimního stadionu budou otevřeny před utkáním od 17 hodin. Přátelské utkání PSG Zlín versus HC Slovan Bratislava se hraje na ZS Luďka Čajky ve Zlíně v pátek 29. července od 18 hodin.

Sestavy - PSG ZLÍN: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Žižka, Horák, Bořuta, Holomek, Blaťák, Kotvan – Bukarts, Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, Veselý – Štumpf, Podešva, Kubiš – Šťastný, Karafiát, Okál – Gago. Trenér: Rostislav Vlach.

HC SLOVAN BRATISLAVA: Pogge (Pavlas) – Kundrátek, Luža, Pokorný, Vidovič, Bačík, Plastino - Smoleňák, Ružička, Cheechoo, Chipchura, Zigo, Kubalík, Petráš, Šiška, Vopelka, Halama, Tibenský, Hlinka, Galis. Trenér: Miloš Říha.