Tým PSG Zlín jede do města automobilů pro výhru a další body

Tipsport extraligy pokračuje v pátek 16. září kompletním hracím programem 4. kola. Zlínští hokejisté se představí na ledě Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi s cílem vyhrát a navázat na předchozí vítězství na cizím ledě v Litvínově. „Vstoupili jsme do extraligy podstatně lépe než v minulých dvou sezonách, ale máme za sebou teprve tři odehraná kola. Potřebujeme navázat na dvě výhry v řadě, pokračovat v dobrých výkonech a sbírat další body. Na druhou stranu musíme pracovat na věcech, které nám zatím nejdou,“ pověděl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Berani mají po třech odehraných kolech na svém kontě šest bodů za tříbodové výhry v Litvínově a doma s Vítkovice. Prohráli jen na úvod extraligy s Kometou, která vévodí extraligové tabulce. „Nemůžeme říci, že bychom byli v klidných vodách tabulky. Extraliga je teprve na začátku, ale základ máme slušný. Musíme zlepšit především defenzivu, inkasovaných gólů je poměrně dost. Ve vítězném utkání s Vítkovicemi to už bylo podle našich představ, nicméně pořád je na čem pracovat. Pilujeme přesilovky nebo hru v oslabení, Jedná se o důležité položky, které rozhodují zápasy,“ upřesnil čtyřiapadesátiletý trenér.

Mladá Boleslav sice vyhrála v prvním kole na ledě Hradce Králové v nastaveném čase, ale poté přišly dvě porážky. Bruslařský klub odevzdal doma všechny body Olomouci po prohře 0:2 a poté prohrál na ledě vedoucího Brna 1:5. Svěřenci trenérské dvojice František Výborný, Marian Jelínek jsou na jedenáctém místě s dvoubodovým ziskem a skóre 6:11. „V létě přišla docela značná obměna hráčského kádru Bolky. V loňské sezoně překvapili, v zápasech s námi byli hodně důrazní a bruslařsky zdatní. Hrají „lítavý“ hokej, hodně bruslí a jsou aktivní. Mají k tomu opět vhodné typy hráčů a co jsem se díval na letošní zápasy, tento styl jim zůstal,“ upřesnil trenér Vlach.

V sestavě týmu PSG není jisté, zda nastoupí útočník Martin Podešva. Při utkání v Litvínově utrpěl zdravotní šrám a úterní domácí zápas s Vítkovicemi nedohrál. „Ve čtvrtek sice trénoval, ale jeho zdravotní stav není ideální. Zda nastoupí, se rozhodne až ráno. Pokud by nemohl hrát, máme připraveno několik variant. Můžeme využít juniory nebo někoho na střídavý start z první ligy,“ uvedl Rostislav Vlach, který potvrdil, že v sestavě nebude opět scházet věkem ještě starší dorostenec Filip Chytil.

Zlínští hokejisté absolvují v den zápasu ráno rozbruslení na vlastním ledě a poté se vydají na cestu do středních Čech. Utkání 4. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – PSG Zlín se hraje v boleslavské ŠKOENERGO Aréně v pátek 16. září od 17:30 hodin, sledujte ho na TV Tipsport nebo prostřednictvím textového zpravodajství na webu onlajny.com.

Vzájemná bilance zápasů Zlína a Mladé Boleslavi v české extralize:
CELKEM: 23 zápasů, 9 – 5 – 0 – 1 - 9, 62:66, 38 bodů
DOMA: 12 zápasů, 6 – 1 – 0 – 1 - 4, 30:30, 21 bodů
VENKU: 12 zápasů, 3 – 4 – 0 – 0 – 5, 32:36, 17 bodů

Nejvyšší výhra doma: 5:2, 6. října 2008 v sezoně 2008/2009
Nejvyšší prohra doma: 2:5, 12. září 2014 v sezoně 2014/2015
Nejvyšší výhra venku: 4:2, 17. ledna 2010 v sezoně 2009/2010
Nejvyšší prohra venku: 2:7, 23. listopadu 2008 v sezoně 2008/2009

Výsledky obou soupeřů v loňské sezoně 2015/2016: Zlín doma 2:4, 4:3 po nájezdech, venku 1:0 po nájezdech, 1:3.

Sestava Mladé Boleslavi v předchozím extraligovém kole: Lukáš (50. min Tarkki) - Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor - Pacovský, Urban, Pospíšil - Orsava, Vampola, Žejdl - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Ďurač, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

BK Mladá Boleslav versus PSG Zlín