Tým PSG Zlín hlásí první příchod: útok posílí slovenský hokejista Daniel Štumpf ze Skalice

Extraligový dres PSG Zlín oblékne slovenský křídelní útočník Daniel Štumpf. Vedení klubu podepsalo s třiadvacetiletým útočníkem tříletou smlouvu. Štumpf hrál v letošní sezoně v týmu HK 36 Hant Skalica, kde byl nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem. Rodák z Nitry byl ve Zlíně na zkoušce před dvěma lety (srpen 2013), ale tehdy nezískal místo v našlapaném hráčském kádru vicemistra. „O Daniela jsme měli velký zájem. V loňské sezoně se mu dařilo v koncovce, vstřelil hodně gólů a uspěl v produktivitě. Věříme, že nám v příštích sezonách pomůže. Rozhodně má před sebou slibnou budoucnost a doufáme, že předvede v české extralize velmi dobré výkony,“ uvedl Mgr. Patrik Kamas, jednatel klubu. Štumpf se bude hlásit ve Zlíně na zahájení letní přípravy v pondělí 4. května.

Křídelní útočník Daniel Štumpf (narozen 18. července 1991) nastupoval v předloňské sezoně 2013/2014 převážně v rodné Nitře a v loňské sezoně patřil k nejlepším hráčům Skalice, kde nasbíral během 55 zápasů v základní části celkem 36 bodů za 20 gólů a 16 asistencí. Subtilní Štumpf (176 cm, 78 kg) se stal nejlepším střelcem devátého mužstva slovenské extraligy a vyhrál hodnocení klubové produktivity.

Bývalý reprezentant Slovenska do 20 let strávil dvě sezony i v zahraničí. Nejdříve hrál Mládežnickou hokejovou ligu (MHL) v běloruském týmu Junosť Minsk a další sezonu strávil ve Finsku, kde nastupoval na farmě Jyväskyly v týmu JYP-Akatemia ve druhé seniorské lize. Především v Bělorusku si vedl Štumpf výborně, neboť za působení v Minsku dosáhl na 56 kanadských bodů za 30 gólů a 26 asistencí. V Jyväskylä se mu povedla druhá polovina sezony při premiérovém angažmá v seniorském hokeji.

Slovenský útočník Daniel Štumpf v dresu extraligového týmu PSG Zlín, který bude oblékat následující tři sezony.