Tým Aukro Berani Zlín se zaměří v olympijské přestávce na kondiční přípravu

Extraligové hokejisty Zlína čeká během únorové olympijské přestávky příprava na závěr základní části Tipsport extraligy. Šestý celek průběžného pořadí klade v dlouhé pauze důraz na kondiční přípravu. „Na kondiční přípravu mimo led nebyl prostor. Chceme se důkladně připravit na rozhodující zápasy, které určí pořadí v základní části,“ řekl Robert Svoboda, hlavní trenér Aukro Berani Zlín. Berani sehrají během přestávky přípravný duel s týmem Kontinentální hokejové ligy HK Soči ve čtvrtek 22. února od 18 hodin ve Frýdku-Místku. Svobodova družina je v tabulce na místě, které zaručuje po dvaapadesátém kole přímý postup do play off. Předkolo vyřazovacích bojů ještě není jisté, nicméně je velmi blízko.
Zlínští hokejisté dostali po vítězném zápase v Třinci do konce týdne volno, pět dní bez hokeje. „Sehráli jsme v novém kalendářním roce patnáct zápasů během pětatřiceti dnů. Byli jsme na zimním stadionu prakticky každý den a kluci si potřebovali na chvíli odpočinout, doléčit šrámy, zapomenout na hokej,“ pověděl Robert Svoboda.
 
Berani zahájí přípravu na rozhodující závěr základní části extraligy v pondělí 12. února. Hráči stráví hodně času v posilovně. „Kvalitně potrénujeme a zaměříme se na kondiční přípravu. Poté už na to není prostor, proto důraz klademe na fyzickou přípravu mimo led. V dalším týdnu sehrajeme přátelský duel se Soči, kvalitním týmem z KHL. Jedno přípravné utkání v pauze nám stačí,“ upřesnil padesátiletý trenér Zlína.

Reprezentační povinnosti si plní Lotyši Roberts Bukarts a Ralfs Freibergs, kteří den po utkání v Třinci odletěli z Prahy do Rigy, aby se zapojili do přípravy národního týmu Lotyšska a absolvují přípravný turnaj v Dánsku. „Roberts s Ralfsem se připojí k týmu týden před startem extraligy. Přejeme si, aby se vrátili ve formě a především v dobrém zdravotním stavu,“ uvedl Jiří Šolc, sportovní manažer Aukro Berani Zlín.
 
Hokejisté se budou první týden připravovat od pondělí do pátku, víkend je volný. „V pátek absolvujeme speciální kondiční trénink mimo stadion i s následnou rehabilitací. Pro kluky se jedná o zpestření tréninku v novém prostředí, zkrátka vítaná novinka v zaběhnutém stereotypu přípravy,“ upřesnil Svoboda.
 
Ve druhém týdnu přípravy už bude volná pouze sobota. Příprava bude intenzivnější, neboť extraliga se rozběhne opět naplno poslední únorový den, kdy je na programu 50. kolo. Zlín se představí v důležitém zápase na ledě O2 arény v utkání se Spartou.

Hlavní trenér Aukro Berani Zlín Robert Svoboda na extraligové střídačce. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT