Trenér juniorů Zbyněk Mařák: Máme vyrovnané útoky, každá pětka může rozhodnout

Letní dril je u konce. Po několika měsících přípravy junioři nyní stojí na prahu nové sezony – už v pátek zahájí extraligu zápasem proti Vsetínu na Zimním stadionu Luďka Čajky. Trenér mužstva Zbyněk Mařák se ohlédl za uplynulým obdobím a hodnotí přípravu.

„Přípravu jsme zahájili začátkem května se 35 hráči. Během osmitýdenní letní přípravy, kdy jsme nabírali fyzickou kondici, se začala postupně rýsovat hierarchie týmu, kterou tentokrát tvoří hokejisté tří ročníků – 2002, 2001 a 2000. V přípravě jsme se zaměřili na rozvoj síly, rychlosti, agility, obratnosti, koordinace a vytrvalosti. Chtěli jsme, aby tréninkové jednotky nebyly nijak časově náročné, ale zato intenzivní. Zpětná vazba nám potvrdila, že jsme zvolili správně,“ popisuje trenér Mařák průběh letní přípravy týmu.

Další část přípravy, trénink na ledové ploše, přišla na řadu tradičně během letních prázdnin.
„Na led jsme vyjeli 23. července se 32 hráči, trénovali jsme dvoufázově a třífázově na ledě i mimo něj. Po pěti odehraných utkáních a zhruba měsíci tréninku jsme kádr uzavřeli s celkovým počtem 25 hráčů. Chtěl bych touto cestou všechny kluky pochválit za jejich přístup, příkladné nasazení a vysokou morálku v tréninkovém procesu,“ přibližuje zlínský kouč dění v týmu a oceňuje své svěřence. Aktuální soupisku juniorů naleznete zde.

V tomto období jsme odehráli celkem osm přípravných utkání. Spolu se zkušeným kolegou, kterým je Leon Wesley, jsme hokejisty v průběhu přípravy poznávali v tréninku i v zápase. Vytvořili jsme si o každém hráči obrázek, a to jak o jeho sportovních schopnostech a dovednostech, tak také o jeho charakterových vlastnostech.“

Konkrétní soutěžní cíle před novou sezonou zatím Mařák neprozrazuje. Je však přesvědčen, že by mužstvo mohlo být v nadcházejícím ročníku úspěšné. „Chceme jít zápas od zápasu. Silnou stránkou družstva je brankářská dvojice, kterou tvoří Michal Kořének a Jakub Kubík. Dále pak také velmi vyrovnané útoky. Každá pětka může rozhodnout utkání. Pokud se dokážeme v každém zápase jako tým vydat na maximum a jít, jak se říká, téměř až na krev, budou naše šance na úspěch velmi vysoké.“

O první body do tabulky se Zlínští porvou už tento pátek. Na Zimním stadionu Luďka Čajky změří síly s nedalekým Vsetínem. Utkání začíná v 17 hodin.