Tomáš Žižka po 1 000. zápase: Končit ještě nehodlám, motivaci mám pořád

Zapsal tisící start v extralize, ale zápas nedohrál. Obránce Aukro Berani Zlín zažil v pátek na ledě Pardubic trochu kuriózní jubileum. "Ale budu si ho pamatovat jako vítězné," řekl Tomáš Žižka. Poprvé v tuzemské nejvyšší soutěži startoval před více než dvaceti lety. Je držitelem jednoho zlata, pětkrát finále prohrál a jednou získal bronz.
První start zaznamenal Tomáš Žižka v dresu Zlína v září 1997, po čtyřech letech odešel do Los Angeles, kde odehrál v NHL pětadvacet utkání. Poté ještě oklikou přes Spartak Moskva se vrátil v roce 2005 zpět do Česka, kdy následně sedm let hájil dres pražské Slavie, se kterou vybojoval i titul. S tříletou zastávkou v Brně se nakonec Žižka vrátil zpět do Zlína. A právě tady dokonal své jubileum - 1000. zápas odehrál v pátek 19. ledna v Pardubicích, kde Berani i díky jeho nahrávce vyhráli 3:2.

"Nakonec jsem ten zápas nedohrál, ale budu si ho pamatovat jako vítězný," usmíval se Tomáš Žižka, který ale informoval, že "se začíná nějak rozpadat" a ukazoval na bolavé koleno. "Asi už bych měl skončit," smál se i přes zranění zkušený bek. "Cením si toho, že jsem tolik zápasů mohl odehrát. Člověk při tom musí mít i štěstí, výkonnost se musí přidat. Jsem rád, že jsem se tohoto dožil. Prošel jsem dobrými kluby, uvidíme, kolik toho ještě přidám," pověděl Tomáš Žižka, který karieru určitě balit ještě nehodlá.

"Před sezonou jsme se bavili s vedením o dvou letech, takže příští sezonu bych rád určitě ještě dal. A třeba ještě potom další. Uvidíme, není to je o mysli, ale hlavně o zdraví. Dokud to jde, tak chci pokračovat, ale jednou to stejně přijde. Každopádně motivaci pořád mám, musím se furt učit novým věcem a vyrovnávat mladým. Hokej se neustále mění, to mě baví," řekl osmatřicetiletý bek.

"Každý se chce loučit za potlesku a ne za pískotu, ale jak říkám, doufám, že tyto řeči budeme řešit až za nějakou dobu. Ono se to pořád přelévá. Například letos, ze začátku se pořád vykládalo, jak budeme poslední a budeme mít prvního odvolaného trenéra, a nic. Oproti předpokladům hrajeme luxusně, výkon je dobrý, body máme. Snad se dostaneme do play off a budeme bojovat o další překvapení," doufá Žižka, který za oněch 1 000 utkání nasbíral v nejvyšší soutěži 270 bodů za 82 gólů a 188 asistencí.

"Už jde ale poznat, že nejsem nejmladší. Potřebuju dost regenerovat. Hlavně teď, kdy jdou zápasy v rychlém sledu. Hodně se třeba vyžívám v sauně a ve vířivce," pověděl hráč, který je aktuálně na patnácté pozici historických tabulek, co se do počtu odehraných duelů v české extralize týče.

Generální manažer Aukro Berani Zlín Martin Hosták předal dres s magickou číslicí 1 000 Tomáši Žižkovi před domácím zápasem s Mladou Boleslaví. FOTO: ZLIN PRESS - JIŘÍ ZAŇÁT